Son Dakika

Nisan 19 2024 | Cuma
GÜNDEM

Tirebolu’da Fındık Budama Kursu…

İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Mürürlüğü ile Halk Eğitim Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği kurs sonunda çiftçilere Hamam Mahallesindeki bir bahçede uygulama yaptırıldı…

Tirebolu’da İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nce ortaklaşa açılan ve yaklaşık 1,5 ay süren Fındık Budama Kursu sona erdi. Çok sayıda çiftçinin katıldığı kurs sonunda Hamam Mahallesindeki bir fındık bahçesine götürülen çitfçilere burada uygulama yaptırıldı.

İlçe Tarım Müdürü İbrahim Gencan’ın nezaretinde yapılan uygulamaya müdürlüğün teknik elemanları da katıldı. Şehir merkezine yakınlığı nedeniyle seçilen Hamam Mahallesindeki fındık bahçesinde yapılan uygulamada, kursa katılan çiftçilere budamanın nasıl ve ne şekilde yapılacağı gösterilirken; İlçe Tarım Müdürü Gencan, bahçelerde yapılacak budamanın fındıkta verim ve kalitenin artmasında büyük önemi olduğuna dikkat çekerek, fındık bahçelerinde gerçekleştirilecek budamanın zamanlaması üzerinde de durdu.

Tirebolu’da Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesinde açılan Budama Kursuna katılan çiftçilerin sınava tabii tutulacağını kaydeden İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ömer Hamzaoğlu, çiftçilerin gösterdiği ilgiden memnunluk duyduklarını belirterek, sınav sonunda başarılı kursiyerlere sertifika verileceğini de sözlerine ekledi.

Haber hakkında düşünceniz?

İlgili Haberler