Tirebolu’da ‘Gaziler Günü’ coşkusu! - GÜNDEM | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu’da ‘Gaziler Günü’ coşkusu!


18 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla ilçedeki protokol ile gaziler, 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Meydanında bir araya geldi…

Tirebolu’da 18 Eylül’de Gaziler Günü coşkusu yaşandı. İlçedeki gaziler, Tirebolu’daki Devlet Protokolü ile 15 Temmuz Demokrasi Meydanında sabah saat 9.30’da bir araya geldiler.

İlçenin yeni Kaymakamı Salih Yüce’nin de katıldığı Gaziler Günü kutlamalarında, 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Meydanındaki Atatürk Anıtı’na günün anısına çelenkler konuldu ve Ata’nın manevi huzurunda saygı duruşu yapılıp İstiklal Marşı okundu. Meydandaki Atatürk Anıtı’na sırasıyla İlçe Kaymakamı Yüce, Garnizon Komutanı Hakan Baştürk ve Belediye Başkan Yardımcısı Besim Kadıoğlu kurumlarına ait çelenkleri koydular.

Tirebolu’da Gaziler Günü münasebetiyle emekli İlköğretim Müfettişi ve Kıbrıs Savaşı Gazisi Mehmet Taş, günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaparak, yurt çapındaki tüm gazilerin gününü kutladı. Alanda yapılan kutlamaların ardından İlçe Kaymakamlığınca gazilere özel bir lokantada günün anısına yemek verildi.