TİREBOLU’DA GECE KORKUNÇ CİNAYET! - GÜNDEM | Tirebolu Ekspress Haber

TİREBOLU’DA GECE KORKUNÇ CİNAYET!


Gümüşhane’nin Kürtün İlçesi Muhtarlar Derneği Başkanı Ayhan Köse (53), Tirebolu’da ikamet ettiği evinde gece yarısı bıçaklanarak öldürüldü..!

Tirebolu’da 26 Eylül Perşembe gecesi bir evde işlenen cinayette, Gümüşhane iline bağlı Kürtün İlçesi Muhtarlar Derneği Başkanı Ayhan Köse (53), kimliği belirsiz bir kişi tarafından bıçaklanarak öldürüldü.

Edinilen bilgiye göre, Tirebolu’nun Körliman Mahallesi Mehmet Bayrak Caddesindeki bir apartmanın 6’ncı katında ikamet eden ve evde yalnız başına kalan Kürtün İlçesi Gürgeliş Köyü Muhtarı ve Kürtün Muhtarlar Derneği Başkanı Köse, eve çatıdan girdiği sanılan kimliği meçhul kişi tarafından bıçaklandı. Tirebolu’da gece yarısı işlenen korkunç cinayet; Ayhan Köse’nin, Cuma sabahı Sanayi Sitesindeki işyerine gelmemesi üzerine ortaya çıkarıldı. Tamirhanede çalışan çırağının Emniyet birimlerine haber vermesi üzerine eve gelen polisler, Ayhan Köse’nin kanlar içinde kalan cansız bedeniyle karşılaştılar.

Olayın duyulması üzerine mahallede heyecanlı bir bekleyiş sürerken; emniyet güçleri cinayetle ilgili araştırma ve soruşturma başlattı. Cinayetle ilgili geniş kapsamlı soruşturma sürdürülürken; olay yerine gelen Köse’nin eşi Hanım Köse ve yakınları göz yaşı döktü. Köse’nin, bir süreden beri Tirebolu’da oturduğu ve araba tamirciliğinin yanı sıra oto galerisi de olduğu bilgisine ulaşıldı. Aslen Gümüşhaneli olan ve Kürtün’de muhtarlık yapan, bu arada ilçenin Muhtarlar Derneği Başkanlığı görevini de yürüten Ayhan Köse’nin, 5 çocuk babası olduğu ve Tirebolu’da yalnız başına yaşadığı öğrenildi. Tirebolu’da gece yarısı işlenen cinayetle ilgili araştırma ve soruşturmanın devam ettiği kaydedildi.