Tirebolu’da gençlerin 19 Mayıs coşkusu! - GÜNDEM | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu’da gençlerin 19 Mayıs coşkusu!


19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 99’ncu yıldönümü, Körliman Mahallesindeki Spor Salonunda gerçekleştirilen proğramla kutlandı…

Ulu Önder Atatürk’ün, Türk gençliğine armağanı olan 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı, bugün tüm yurtta olduğu gibi, Tirebolu’da da sportif faaliyetler ve kültürel etkinliklerle kutlandı. Tirebolu’da Atatürk’ü Anma, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları, ilçenin Körliman Mahallesindeki Spor Salonunda İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü ile İskender Kaptan MTAL tarafından ortaklaşa hazırlanan proğramla gerçekleşti.

Bağımsızlığımızın temellerinin atıldığı 19 Mayıs 1919’un, 99’ncu yıldönümünü kutlamanın sevincini ve coşkusunu hep birlikte yaşadığımız Gençlik ve Spor Bayramı için Tirebolu’da yapılan törenlere, Tirebolu Belediyesi’nden hiçbir yetkilinin katılmaması dikkat çekerken; kutlamalara vatandaşlar da fazla ilgi göstermedi. Kapalı Salonda saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan proğramda, İlçe Kaymakam Vekili ve Eynesil Kaymakamı Yılmaz Kurt, beraberinde Garnizon Komutanı Hakan Baştürk ve İlçe Emniyet Müdürü Murat Şahin ile birlikte, öğrencilerin ve halkın bayramını kutladı. Proğramın sunuculuk görevini İskender Kaptan MTAL Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenleri Arzu Yılmaz ile Onur Ünlütürk üstlenirken; günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Vekili Hasret Özer yaptı. Daha sonra Halk Oyunları gösterileri Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından sunuldu.

Az sayıda seyircinin izlediği 19 Mayıs Bayramı kutlamalarında, minik karateciler ve tekvandocular hünerlerini sergilerken; akabinde liseli öğrenciler arasında bir hayli heyecanlı geçen Halat Çekme Yarışması yapıldı. Tribündeki izleyicilerin azlığının yanı sıra, protokol tribünündeki boşluklar da göze batarken; kutlamalara katılan tek siyasetçi ise CHP İlçe Başkanı Vehbi Güven’di.

Körliman’daki Kapalı Spor Salonunda gerçekleşen 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarının son bölümünde Ödül Töreni düzenlendi. Gençlik Haftası dolayısıyla ilçedeki okullar arasında düzenlenen sportif yarışmalarda dereceye giren sporcularla, il bazındaki yarışmalarda derece yapan okullarımıza ve karatede ilçemize Türkiye 3’ncülüğünü getiren Ömer Tunahan Topal’a çeşitli ödüller verildi. Kaymakam Kurt, başarılı karateci Topal’ı özel olarak tebrik edip kendisine kupa verdi. Ödül Töreninde sırayla Kaymakam Kurt, Garnizon Komutanı Baştürk, Gençlik ve Spor İlçe Müdür Vekili Özer, CHP İlçe Başkanı Güven ile İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Yılmaz, başarılı öğrencilere ve okullarına kupa ve madalyalarını takdim ederlerken; 4 branşta birincilik ve birçok branşta derece yaparak kupa ve madalyalara adeta ambargo koyan Anadolu Lisesi öğrencileri, okul müdür yardımcıları Salim Yılmaz ile bayramın anısına objektiflerimize özel olarak poz verdiler.

Öte yandan, Tirebolu’da 14 Mayıs Pazartesi günü İskender Kaptan MTAL’nin sunduğu müzik dinletisi ve Gençlik Yürüyüşü ile ve 15 Mayıs Salı günü Atatürk Anıtı’na çelenk sunma törenleriyle başlayan Gençlik Haftası, 19 Mayıs Cumartesi günü Spor Salonunda yapılan sportif faaliyetler ve kültürel etkinliklerle sona erdi. Gençlik ve Spor Bayramı herkese kutlu olsun. Yaşasın 19 Mayıs, yaşasın Cumhuriyet!