Tireboluda Hamdi Bozbağ Şampiyon Oldu! - SPOR | Tirebolu Ekspress Haber

Tireboluda Hamdi Bozbağ Şampiyon Oldu!


Giresun Liselerarası Kızlar Voleybol İl Birinciliği müsabakaları Tirebolu’da yapıldı ve finalde rakibi Espiye Yunus Emre Anadolu Lisesi’ni 3-2 yenen Giresun Hamdi Bozbağ Anadolu Lisesi il birinciliğini elde etti…

Giresun Liselerarası Kızlar Voleybol Şampiyonası Tirebolu Spor Salonunda yapıldı. Giresun merkez ve çevre ilçelerden çok sayıda takımın katıldığı şampiyonanın final maçı 31 Aralık Salı günü oynandı. Finalde rakibi Espiye Yunus Emre Anadolu Lisesi’ni 3-2 mağlup eden Giresun Hamdi Bozbağ Anadolu Lisesi şampiyon oldu.

Tirebolu Kapalı Spor Salonunda büyük çekişmeye sahne olan final maçında ilk set Espiye temsilcisinin olurken, daha sonraki setleri kazanan Giresun temsilcisi 2-1 öne geçmeyi başardı. Zorlu karşılaşmanın dördüncü setini alan Espiye temsilcisi, maçın tie-break setine gitmesini sağladı. Büyük bir çekişme ve heyecan içerisinde geçen uzatma setinde son anlara 13-11 önde giren Espiye temsilcisi, almak üzere olduğu maçı rakibine vererek bu seti 15-13’lük skorla kaybetti. Böylece, final müsabakasını 3-2 galip bitiren Hamdi Bozbağ Anadolu Lisesi, gruplarda Giresun’u temsil etmeye hak kazandı.

31 Aralık Salı günü Tirebolu’da oynanan final maçından sonra Ödül Töreni de yapıldı ve Giresun Voleybol İl Temsilcisi M. Kenan Ekizoğlu, il birincisi ile il ikincisi olan okullara kupa ve madalyalarını verdi. Törende Tirebolu Gençlik ve Spor İlçe Müdür Vekili Hasret Özer’de hazır bulundu.

Haber ve Fotoğraflar: Sefai KUKU (Tirebolu Ekspress)