Tirebolu’da İlköğretim Haftası Kutlandı! - EĞİTİM | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu’da İlköğretim Haftası Kutlandı!


İlçenin merkez okullarından Şehit Binbaşı H. Avni Alparslan İlk/Ortaokulu’nda yapılan etkinliklere Kaymakam Salih Yüce’de katıldı…

2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı’nın başlaması dolayısıyla her yerde olduğu gibi, Tirebolu’da da “İlköğretim Haftası” sade bir törenle kutlandı. İlçenin merkez okullarından Şehit Binbaşı H. Avbi Alparslan İlk/Ortaokulu’nda hafta içinde gerçekleşen kutlamalara Kaymakam Salih Yüce ile Belediye Başkan Vekili Atilla Aydın’da katıldı.

Tirebolu’da İlköğretim Haftası mübasebetiyle düzenlenen törene İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Yılmaz nezaret ederken, Şehit Binbaşı H. Avni Alparslan Okulu’nda 12 Eylül Çarşamba günü gerçekleşen etkinlikte ilçedeki okul müdürleriyle bazı veliler de hazır bulundu. Hafta dolayısıyla ilçenin liman mevkiindeki Atatürk Anıtı’na İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından çelenk konulmasıyla başlanan etkinliğe Körliman Mahallesindeki Ş. Binbaşı H. Avni Alparslan Okulu’nda devam edildi. Burada ilgili okul müdürü Ömer Göbel’nin, haftanın önemini belirten konuşmasından sonra, sırayı öğrencilerin şiir sunumu ve oyun gösterileri aldı.

Törene katılan İlçe Protokolü ve Milli Eğitim Müdürü İbrahim Yılmaz, ders zilinin çalmasının ardından sınıflara da girerek, öğrencilere ve öğretmenlere başarı dileklerini ilettiler. Sınıflarda öğrencilerle kısa sohbetlerde de bulunan Kaymakam Yüce, eğitimin ve okumanın önemine vurgu yaparak, çocuklara okul sevgisi kazandırmanın önemi üzerinde durdu. Yeni Eğitim-Öğretim Yılı’nın; Milli Eğitim camiasına, tüm okullarımıza, öğretmenlerimize ve öğrencilerimize hayırlı olmasını diliyoruz.