Tirebolu’da İŞ-KUR kursları başladı! - EKONOMİ | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu’da İŞ-KUR kursları başladı!


Giresun Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Tirebolu Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nün işbirliği sonucu ilçede açılan kurslara 35 kursiyer katılıyor…

Tirebolu’da, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliğinde bayanlara istihdam sağlamak amacıyla açılan kurslara 35 kursiyerin katıldığı bildirildi. İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesinde “El Tezgahlarında Kumaş Dokumacı” ve “Şiş, Tığ Örücülüğünde Oyuncak Bebek Yapımı” adı altında açılan kurslara yoğun ilgi olduğu kaydedildi.

Tirebolu’da gerçekleşen kursların açılışı İlçe Kaymakamı Salih Yüce, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Mustafa Sarı, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Yılmaz ile İş Kurumu Şube Müdürü Sevim Özkaya ve İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ömer Hamzaoğlu’nun katılımlarıyla yapıldı. İş Kurumu Müdürü Sarı’nın, kursiyerleri bilgilendirme konuşmasının ardından Kaymakam Yüce, İş-Kur destekli bu tür kursların imkanlar ölçüsünde çeşitlendirilerek açılmasının, vatandaşların sosyal hayata katkısında büyük önemi olduğunu belirterek, kursların açılmasında emeği geçen ilgili kurumlara ve yöneticilerine teşekkürlerini iletti.

Tirebolu’da açılışı yapılan Kumaş Dokumacı Kursuna 15 kursiyer katılırken; bu kurs 17 Haziran’a kadar devam edecek. 20 kursiyerin katıldığı Oyuncak Bebek Yapımı Kursu’nun da 15 Mayıs’ta sona ereceği açıklandı.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir