Son Dakika

Temmuz 16 2024 | Salı
GÜNDEM

Tirebolu’da İşçiler Protesto Yaptı!

Tirebolu Belediyesi’nde işten çıkarılan kadrolu ve kadrosuz işçiler, 6 Ağustos Salı günü  belediye binası önünde eylem yaparak, kıyıma son verilmesini istediler…

Tirebolu Belediyesi’nde işten çıkarılan 38 işçi, 6 Ağustos Salı günü belediye önünde protesto eylemi yaparak, kıyıma son verilmesini istediler. Belediye binası önünde yapılan eyleme Hizmet-İş Sendikası Trabzon Şube Başkanı İsmail Hakkı Kaplan’da destek verdi.

Belediye önünde toplanan 20’ye yakın işçi, “İŞİMİ İSTİYORUM” ve “SENDİKAMA DOKUNMA” yazılı yelekler giyerek, kararı protesto ettiler. Hizmet-İş Sendikası Trabzon Şube Başkanı Kaplan, CHP’li belediyelerdeki işçi kıyımlarının sürdüğünü ve bu kıyımlara Tirebolu Belediyesi’nin de katıldığını ifade ederek, “Dünyada alın teri ve gözyaşının rengi tektir. Biz, sendika olarak mağdur ve mazlum işçilerimizin yanındayız ve her zaman da yanlarında olacağız”şeklinde konuşma yaptı ve Tirebolu Belediyesi’ndeki işçi kıyımına son verilmesini istedi.

Hükümete yakın basın temsilcilerinin de katıldığı protesto eyleminde açıklamalarda bulunan işçiler, haksız yere işten çıkarıldıklarını belirterek, mağdur duruma düşürüldüklerini ve bayrama mutsuz bir şekilde gireceklerini söyleyip, bu mağduriyetlerinin giderilmesi için işlerine geri dönmek istediklerini haykırdılar.

 

 

Haber hakkında düşünceniz?

İlgili Haberler