Son Dakika

Haziran 24 2024 | Pazartesi
EKONOMİGÜNDEM

Tirebolu’da işçilerin sözleşme sevinci!

Tirebolu Kentsel Yönetim A.Ş. ile Belediye-İş Sendikası arasında imzalanan Toplu İş Sözleşmesi ile Tirebolu Belediyesi’nde çalışan sendikalı işçilere yüksek oranda zam yapıldı…

Tirebolu Belediye Başkanlığı’na bağlı Tirebolu Kentsel Yönetim A.Ş. ile Belediye-İş Sendikası arasında yapılan Toplu İş Sözleşmesi, Tirebolu Belediye Başkanlığı’nda gerçekleşen bir törenle imzalandı ve söz konusu sözleşme ile sendikalı işçilere önemli oranda artışlar sağlandı. Belediyede gerçekleşen Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerine Tirebolu Belediye Başkanı Burhan Takır ile belediye birim amirleri, CHP Giresun İl Başkanı DR. Gökhan Şenyürek, CHP Tirebolu İlçe Başkanı Cemil Çalık, CHP Espiye İlçe Başkanı İbrahim Akgün, CHP Espiye Belediye Başkan adayı Erol Karadere, belediye çalışanları, Belediye-İş Sendikası Giresun Şubesi Başkanı Halil Yeşiltepe ve diğer temsilciler katıldı.

Belediye-İş Sendikası Giresun Şube Başkanı Yeşiltepe, yapılan anlaşma ile ilgili olarak şu açıklamalarda bulundu: “Tirebolu Kentsel Yönetim A.Ş. ile Belediye-İş Sendikamız arasında yapılan Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerimizi yoğun ve coşkulu bir katılımla gerçekleştirdik. Sendikaya üye işçilerimize verilen ek ikramiyeler 30 günden 52 güne çıkarılırken; bayram yardımları, kıdem zamları ve çeşitli iyileştirmelerle işçi maaşlarında yüksek oranda artışlar yapılmış olup, bu sözleşmenin gerçekleşmesinde emekten yana olan işçi dostu Belediye Başkanımız sayın Burhan Takır’a da teşekkür ediyoruz. Yeni sözleşme Tirebolu Belediyesi’ne ve işçilerimize hayırlı olsun.” Tören sonrasında Giresun Belediye-İş Sendikası Başkanı Yeşiltepe’ye teşekkür eden Tirebolu Belediye Başkanı Takır, kendisine bir Atatürk Portresi takdim etti ve “Belediye-İş Sendikası ile belediyemiz arasında gerçekleştirdiğimiz Toplu İş Sözleşmesini imza altına aldık. Emekçi arkadaşlarımız için belediyemizin imkanları çerçevesinde elimizden gelenin en iyisini yaptık ve yapmaya da devam edeceğiz. Yeni Toplu İş Sözleşmesi işçilerimize hayırlı olsun” dedi.

Öte yandan, Tirebolu Belediyesi ile Belediye-İş Sendikası arasında imzalanan Toplu İş Sözleşmesinin ardından belediyede çalışan bir işçinin maaşı diğer yan haklar hariç 23 bin lira ile 30 bin lira aralığında olurken; yeni ücretler Ocak 2024‘ten itibaren geçerli olacak.

 

Haber hakkında düşünceniz?

İlgili Haberler