Tirebolu’da İşyeri denetimleri sürüyor! - GÜNDEM | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu’da İşyeri denetimleri sürüyor!


İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’ne bağlı Gıda Denetim Ekipleri, korona virüs tedbirleri kapsamında işyerlerini yoğun bir şekilde denetleyerek, gerekli uyarılarda bulunuyorlar…

Giresun Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurulu’nda alınan kararlar çerçevesinde ilçede denetim çalışmalarını aralıksız olarak sürdüren Tirebolu Tarım ve Orman Müdürlüğü’ne bağlı Gıda Denetim Ekipleri, ilçede faaliyet gösteren tüm işyerlerini tek tek dolaşarak, özellikle hijyen konusunda önemli uyarılarda bulunuyorlar.

Tirebolu İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü bünyesinde görev yapan Gıda Denetim Ekipleri, korona virüs tedbirleri kapsamında ilçede faaliyet gösteren tüm market, ekmek fırınları, pastane, lokanta, gıda depoları, şarküteri, kasap, lokanta, et ve et ürünleri gibi gıda maddeleri satışı ve üretimi yapan işyerlerinde denetimlerde bulunarak, işletme sahiplerine de hijyen konusunda gerekli uyarıları yapıyorlar.

Müdürlüğe bağlı Gıda Denetim Ekipleri, denetim yaptıkları işyerlerinde özellikle hijyenik ortama uyulup uyulmadığına dikkat ederek, buralarda maske ve eldiven kullanılması yönünde bilgiler aktarıyorlar. Ekipler ayrıca, korona virüs tedbirleri kapsamında alınması gereken önlemler konusunda da işyeri sahiplerini uyarmayı da ihmal etmiyorlar. Tirebolu Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Gencan, müdürlüğe bağlı ekiplerin ilçede yaptığı denetimlere aralıksız devam edeceğini belirterek, kurallara uymayan işyerleri hakkında kanuni işlem uygulandığını kaydetti.