Tirebolu’da Karne Dağıtım Töreni, Dumlupınar İlkokulu’nda yapıldı… - EĞİTİM | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu’da Karne Dağıtım Töreni, Dumlupınar İlkokulu’nda yapıldı…


Geride bıraktığımız 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılında ilçe genelinde bulunan 51 eğitim kurumunda toplam 5 bin 120 öğrenci öğrenim gördü ve 473 öğretmen görev yaptı…

2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı’nı 8 Haziran 20118 Cuma günü noktalarken, her yerde olduğu gibi, Tirebolu’daki okullarda da büyük heyecan yaşandı. Geride bırakmakta olduğumuz döneme ait Karne Dağıtım Töreni, 8 Haziran Cuma günü saat 10’da Tirebolu Dumlupınar İlkokulu’nda İlçe Kaymakamı Abdulkadir Şahin’in de katılımıyla gerçekleşti.

Öğretim yılının sona ermesi dolayısıyla 8 Haziran Cuma sabahı Tirebolu’nun Karaahmetli Köyüne giden İlçe Protokolü, saat 09’da burada düzenlenen Karne Dağıtım Törenine katılarak, büyük neşe içinde olan çocuklara karne dağıtarak, hediyeler verdiler. Ardından ilçe merkezine dönen İlçe Protokolü, başta Kaymakam Şahin olmak üzere Belediye Başkanı Abdullah Karabıçak, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Yılmaz ve Şube Müdürü Muammer Şimşek ile Öğretmenevi Müdürü Gazi Gök, Dumlupınar İlkokulundaki törene katılırken; ev sahibi okul müdürü Ahmet Karakoç, protokolü kapıda karşıladı.

İlçe Kaymakamı Şahin, Belediye Başkanı Karabıçak ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Yılmaz; Dumlupınar İlkokulu’ndaki Karne Dağıtım Törenine önce 1/D Sınıfından başladılar. Minik öğrencileri tebrik edip yüzlerinden öpen Kaymakam Şahin, sınıftaki çocukların karne heyecanına ortak olurken; akabinde 4/A Sınınfına geçen protokol, burada da isimleri okunan öğrencilere tek tek karnelerini vererek, kendilerini kutladılar. Dumlupınar’daki Karne Dağıtım Töreni, 4/A Sınıfında öğrencilerle birlikte toplu fotoğraf çekilmesiyle sona erdi.

Öte yandan, Tirebolu’da geride bıraktığımız dönemde; 18 ilk ve orta okulda, 19 genel öğretimde ve 14 lisede toplam olarak 5 bin 120 öğrenci öğrenim gördü. İlçedeki toplam 51 eğitim kurumunda 473 öğretmen görev yaptı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Yılmaz, Tirebolu’da geride kalan eğitim-öğretim dönemini hayırlısıyla sorunsuz bir şekilde tamamladıklarını ifade ederek, tüm öğretmenlere ve öğrencilere iyi tatiller dilediğini söyledi. Yılmaz’ın, dönem sonuyla ilgili olarak yapacağı genel değerlendirmeyi daha sonraki bültenlerimizde yayınlayacağımızı belirterek, tatile çıkan tüm öğrencilere neşeli tatiller diliyoruz.