Tirebolu’da Kaymakamlık Futbol Turnuvası! - SPOR | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu’da Kaymakamlık Futbol Turnuvası!


İlçede son 2 yıldır yapılmayan Halı Saha Futbol Turnuvası, bu yıl Şehit Polis Memuru Murat Mimiroğlu adına düzenlenecek olup, kurumlar arasında yapılacak turnuvaya 15 takım katılacak…

Tirebolu, iki yıl aradan sonra yapılacak olan Halı Saha Futbol Turnuvası heyecanını yaşamaya başladı. İlçede bu yıl geç de olsa Kaymakamlık tarafından Kurumlararası Futbol Turnuvası düzenlendi. Bu yılki turnuva, Tirebolulu şehit polis memuru Murat Mimiroğlu’nun adına yapılacak.

Tirebolu’da kurumlar arasında gerçekleşecek turnuvaya 15 takım katılacak olup, maçlar 24 Ekim Perşembe günü başlayacak. İlk etabı tek devreli lig usulüyle oynanacak olan turnuvada, 3 ayrı grupta 15 takım mücadele verecek. Gruplarında ilk 2 sırayı alan takımlarla, 3 grupta en iyi üçüncü olan 2 takım, çeyrek finalde oynama hakkını elde edecek. Maçlar hafta içinde oynanacak olup; ilk maçlar 18.30, ikinci maçlar 19.45 ve üçüncü maçlar da 21’de başlayacak. Maçları Giresun Bölgesinden lisanslı futbol hakemleri yönetecek.

Tirebolu’daki turnuvaya katılacak takımlar ve gruplar şöyle açıklandı: A GRUBU: 1 – Müftülük, 2 – Devlet Hastanesi, 3 – Öğretmenler, 4 – Sosyal Hizmetler, 5 – İlçe Tarım Müdürlüğü. B GRUBU: 1 – Emniyet Müdürlüğü, 2 – Özel İdare, 3 – TEİAŞ, 4 – Ziraat Odası, 5 – Çay-Kur. C GRUBU: 1 – Orman İşletme Müdürlüğü, 2 – Adliye, 3 – Yurt-Kur, 4 – İlçe Gençlik Spor Müdürlüğü, 5 – Tirebolu Belediyesi.

Öte yandan, turnuvada ilk hafta; Öğretmenler-Sosyal Hizmetler, Çay-Kur/Ziraat Odası, Gençlik Spor-Adliye (24 Ekim Perşembe), Orman İşletme/Yurt-Kur, İlçe Tarım-Müftülük ve Özel İdare-TEİAŞ (25 Ekim Cuma) maçları oynanacak. Turnuva sonunda ilk 3’e giren takımlarla, en centilmen takıma ve Gol Kralına; Kaymakamlık ve Tertip Komitesi tarafından çeşitli ödüller verilecek.