Tirebolu’da Kitap Okuma Etkinliği… - EĞİTİM | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu’da Kitap Okuma Etkinliği…


İlçemizde Kütüphaneler Haftası dolayısıyla Piri Reis MTAL tarafından organize edilen Kitap Okuma Etkinliğinde, kitap okumanın önemi vurgulandı…

Tirebolu’da, 25 Mart-31 Mart tarihleri arasında kutlanan Kütüphaneler Haftası münasebetiyle Kitap Okuma Erkinliği düzenlendi ve kale önünde gerçekleştirilen bir saat süreli etkinlikte kitap okumanın önemine dikkat çekildi.

İlçemiz merkez okullarından Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından organize edilen etkinliğe; soğuk havaya rağmen yoğun katılım olurken, etkinliğe katılan öğrenciler ve bazı daire amirleri, ilgili okulun temin ettiği kitapları okuyarak, okumanın önemine vurgu yaptılar. İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Yılmaz ile öğretmenlerin de katıldığı etkinlikte, tüm katılımcılar bir saat süreyle kendilerine dağıtılan kitapları okuyarak, hem Kütüphaneler Haftası’nı kutladılar ve hem de kitap okumanın önemine dikkat çektiler.

Öte yandan, Tirebolıu’da Kütüphaneler Haftasıyla ilgili esas kutlamanın seçimlerden sonra İlçe Temel Gündoğdu Halk Kütüphanesi’nde yapılacağı duyuruldu.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir