Tirebolu’da köy muhtarından örnek hareket! - GÜNDEM | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu’da köy muhtarından örnek hareket!


Tirebolu’nun Arslancık Köyü Muhtarı Tomak ve İhtiyar Heyeti üyeleri, köyde kap kapı dolaşarak dışarı çıkamayan vatandaşlara erzak ve broşür dağıttı…

Tirebolu’nun en büyük ve en kalabalık köylerinden biri olan Arslancık Köyü’nde, köy muhtarı Recep Tomak ile İhtiyar Heyeti üyelerinin, yurt genelinde uygulanmakta olan korona virüs tedbirleri kapsamında yaptığı çalışmalar takdirle karşılanıyor.

Köyde yaşayan ve kurallar gereği dışarı çıkamayan vatandaşlar için bir ekip oluşturan Arslancık Muhtarı Tomak, yanına aldığı İhtiyar Heyeti üyeleriyle kapı kapı dolaşarak, köy halkının ihtiyaçlarını karşılıyor. Köylü vatandaşların kendilerine sipariş ettiği gıda maddelerini evlere tek tek dağıtan muhtar ve İhtiyar Heyeti üyeleri, aile bireylerine korona virüs konusunda bilgilendirme yaparak, broşürler de dağıtıyor. Evde kalmanın sağlığımız açısından çok önemli olduğuna dikkat çeken Arslancık Muhtarı Tomak ve İhtiyar Heyeti üyeleri, “Bizler, salgına karşı uygulanan kurallar çerçevesinde köydeki vatandaşlarımıza yardımcı olmaya ve onların acil ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz. İnsan ve toplum sağlığı için, evde kalmanın çok önemli olduğunu bildiğimiz için, köy halkımıza elimizden geldiğince katkıda bulunmaya çalışıyoruz” diyerek, korona virüs tedbirleri kapsamında hijyenik kurallara uyulması konusuna da büyük özen gösterdiklerini ifade ediyorlar.

Öte yandan, Arslancık Köyü Muhtarlığı’nın, köyde yaşayan vatandaşlar için yaptığı örnek çalışmalar, her kesimden takdir görürken; köylü vatandaşlar da muhtara ve İhtiyar heyeti üyelerine sosyal medya aracılığı ile teşekkür ettiklerini bildiriyorlar. Arslancık Köyünde yapılan bu uygulamanın diğer köylerimizde de gerçekleştirilmesini bekliyor ve bu anlamlı jestinden dolayı ilgili köy heyetini yürekten kutluyoruz.