Tirebolu’da Kütüphane Haftası kutlamaları… | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu’da Kütüphane Haftası kutlamaları…

Kütüphanecilik Haftası’nın 55’nci yıldönümü münasebetiyle Temel Gündoğdu İlçe Halk Kütüphanesi’nde Kaymakam Yüce’nin de katılımıyla çeşitli etkinlikler yapıldı…

Ülkemizde her yıl Mart ayının son haftasında kutlanan Kütüphane Haftası, Tirebolu’da; 31 Mart’taki Yerel Seçimler dolayısıyla Nisan ayının ilk haftasında kutlandı. Bu yıl 55’ncisi gerçekleşen hafta ile ilgili kutlamalara İlçe Kaymakamı Salih Yüce’de katıldı.

Tirebolu’da 2 Nisan Salı günü Temel Gündoğdu İlçe Halk Kütüphanesi’nde başlatılan etkinliklere ilçemiz Sakarya İlkokulu ile Halide Edip Adıvar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi de katkı yaptı. Haftayla ilgili olarak kurumda yapılan kutlamalarda Kütüphane Sorumlu Müdürü Bedrettin Gündoğdu, haftanın önemini belirten bir konuşma yaptı ve kurumun yıl içinde gerçekleştirdiği çalışmalardan bahsetti. Geride kalan 2018 yılında kütüphaneden 12 bin 600 kişinin yararlandığını bildiren Gündoğdu, Tirebolu Temel Gündoğdu Halk Kütüphanesi’nde 15 binden fazla kitap bulunduğunu ve yıl içinde 4500 kişiye ödünç kitap verildiğini kaydederek, insanın bilgilendikçe mutluluğa erişeceğini ve bu nedenle de kütüphanelerin önemli yeri olduğuna dikkat çekti.

EN ÇOK KİTAP OKUYANLARA ÖDÜL VERİLDİ

Tirebolu’da 55’nci Kütüphane Haftası kutlamaları çerçevesinde en çok kitap okuyanlara ödül verildi. Geride kalan yıl içinde Tirebolu’da yetişkinler kategorisinde en çok ödünç kitap alan emekli öğretmen Savaş Habiboğlu ile Melike Merhan’a ödüllerini İlçe Kaymakamı Yüce takdim etti. Gençler kategorisinde ise Sonay Kemal, Esengül Kambur ve Ceren Akça ödül almaya hak kazanırken; çocuklar kategorisinde de Aslı Sena Hıdıroğlu, Dağhan Açık ile Betül Koca gibi isimler ödüllendirildi. Ayrıca, yıl boyunca her hafta öğrencileriyle kütüphaneye gelerek kitap okuyan Sakarya İlkokulu Öğretmeni Ayşegül Velioğlu’na ödül verildi. Programın son bölümünde Kaymakam Yüce katılımcılarla birlikte Kitap Sergisini gezdi. Program ikram faslıyla sona erdi.  


Tirebolu’da Kütüphane Haftası kutlamaları…” için bir yorum

  1. Yetişkin kategorisin Üç kişi ödül almış görünüyor. Siz iki kişinin ismini yazmışsınız 3 kişi kim ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir