Tirebolu’da liseli Kur’an Bülbülleri de yarıştı… - EĞİTİM | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu’da liseli Kur’an Bülbülleri de yarıştı…


İlçede orta okullardan sonra liseler arasında da düzenlenen Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışmasında, Halide Edip Adıvar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden Nurgül Koç ilçe birincisi oldu…

Din Eğitimi Genel Müdürlüğü ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Tirebolu’da liseler arasında düzenlenen Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması, 24 Mayıs Perşembe günü Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Salonunda yapıldı.

5 okulun katıldığı Kur’an Bülbülleri Yarışması, bir hayli çekişmeli ve heyecanlı geçerken; söz konusu yarışmada birinciliği Halide Edip Adıvar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden Nurgül Koç aldı. Şehit İsmail Kefal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden Mehmet Bayrak’ın ikinci olduğu yarışmada, Anadolu Lisesi öğrencisi Okan Demirhan’da üçüncü sırayı elde etti.

Yarışma sonunda İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce katılımcı okullarla dereceye giren öğrencilere belge verildi. Bu arada, dereceye giren öğrencilerden birinci çeyrek altın, ikinci gram altın ve üçüncü de yarım gram altınla ödüllendirildi. Liseler birincisi Koç, ödülünü İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Recep Can’ın elinden alırken; proğram Ödül Töreniyle sona erdi.