Tirebolu’da Manchester şampiyon oldu! - GÜNDEM | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu’da Manchester şampiyon oldu!


Tirebolu’da Belediye Başkanlığı’nın Yaz Etkinlikleri kapsamında düzenlenen Sokak Basketbolu Turnuvası’nda Giresun temsilcisi Manchester şampiyon olurken, ilk 3’e giren takımlara ödüller verildi…

Tirebolu Belediyesi’nin Yaz Etkinlikleri kapsamında gerçekleştirdiği Sokak Basketbolu Turnuvası, Giresun temsilcisi Manchester’ın şampiyonluğu ile sona erdi. 20 takımın katılımıyla başlayan turnuva 3 gün sürdü ve finalde rakibi Takır Playstation’u 12-10 yenen Manchester birinciliği elde etti.

Tirebolu Belediyesi öncülüğünde ve Sedat Takır başkanlığındaki Organizasyon Komitesi nezaretinde gerçekleştirilen turnuvada maçlar Barabut Parkı’ndaki açık alanda yapıldı. İlçede büyük ilgi gören turnuvaya Belediye Başkanı Burhan Takır’da katılırken; kapanış töreninde küçük çocuklara da maç yaptırıldı ve kendilerine hediye olarak basket topu dağıtıldı.

3 gün süren ve ilçedeki gençleri Barabut Parkı’na toplayan Geleneksel Sokak Basketbolu Turnuvası’nda; birincilik kupası Tirebolu’dan Şahin Kaçmaz’ın kaptanlığını yaptığı Giresun temsilcisi Manchester’in olurken, Takır Playstation ikinci ve Geçmiş Olsun Takımı da üçüncü sırayı aldı. Bu arada, geçen yılın şampiyonu Betonspor, Tertip Komitesi tarafından en centilmen takım ve turnuvaya ilk kez katılan Yeniköy Mahallesi temsilcisi Ateşspor’da en renkli takım seçildi. Ayrıca, turnuvada final maçı öncesinde yapılan 3’lük yarışmasında Alptekin Gülal birinci oldu.

Turnuvanın kapanış töreni 22 Temmuz Pazar gecesi yapıldı ve dereceye giren takımlarla, en centilmen, en renkli takım ile en çok 3’lük atan sporcuya çeşitli ödüller verildi. Şampiyon takım Manchester birincilik kupasını Belediye Başkanı Takır’dan alırken, Takır ayrıca turnuvaya katılan küçük çocukları da tebrik ederek, kendilerine birer basketbol topu hediye etti. Belediye Başkanı Takır, turnuva sonunda Tertip Komitesi üyelerini de kutlayıp, kendilerine ayrı ayrı teşekkürlerini iletti.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir