Son Dakika

Haziran 15 2024 | Cumartesi
GÜNDEM

Tirebolu’da minibüsler kontak mı kapatacak?

Giresun Valiliğinde yapılan toplantıda, Tirebolu ilçesinde uygulanmakta olan İl Trafik Komisyonu kararının bozulması yönünde çıkarılmaya çalışılan kararın, ilçedeki dolmuşçuları çok rahatsız edeceği öne sürülüyor..!

Tirebolu’da kurulan kooperatifler kanalıyla çeşitli istikametlere yolcu taşıyan minibüs dolmuşçularının, eylem için hazırlıkta oldukları ifade edilirken; Valilikten olumsuz karar çıktığı takdirde ilçedeki dolmuşçuların kontak kapatacağı kaydedildi.

Geçtiğimiz günlerde Valilikte yapılan toplantıda, Tirebolu’da uygulanmakta olan İl Trafik Komisyonu kararının bozulması yönünde baskılar olduğu ve mevcut kararın uygulamadan kaldırılması için talepler ortaya atıldığı öğrenilirken; ilçedeki dolmuşçuların bu konuda eyleme hazır oldukları kaydedildi. Tirebolu’dan Giresun’a, Trabzon’a, Görele’ye ve Espiye’ye dolmuşla yolcu taşıyan minibüs duraklarının başkanları, geçmiş dönemlerdeki sorunların tekrar yaşanmaması için mevcut uygulamanın devam etmesi gerektiğini hatırlatarak, Valilikten çıkacak herhangi bir olumsuz karar karşısında çok zor durumda kalacaklarını bildirdiler.

Tirebolu’daki durak başkanları, yayınladıkları ortak mesajda, “Tirebolu dolmuşçuları olarak ortak bir karar alarak geçmiş dönemdeki yaşanan sorunların bir daha yaşanmaması için bizler mevcut uygulanan komisyon kararıyla sorunların bittiği kanatindeyiz. Bu konuda alınacak herhangi bir yeni karar, birilerine yine rant kapısı açacağından, bu karar bizleri ve halkımızın huzurunu yine bozacaktır. O yüzden ilgili birimleri uyarmak istiyor ve mübarek Ramazan ayında hiç kimseyle kötü olmak istemiyoruz” diyerek, İl Trafik Komisyonu’nun daha önceden almış olduğu kararın uygulanmaya devam etmesini beklediklerini söylediler.  

Haber hakkında düşünceniz?

İlgili Haberler