Tirebolu’da Nevruz kutlamaları coşkulu geçti… - KÜLTÜR | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu’da Nevruz kutlamaları coşkulu geçti…


Kazım Karabekir Ortaokulu bahçesinde gerçekleşen kutlamalara, Halide Edip Adıvar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ev sahipliği yaptı…

Anadolu ve Orta Asya kültürlerinde baharın gelişini müjdeleyen Nevruz Bayramı, Türkiye’nin dört bir yanında olduğu gibi, Tirebolu’da da çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Tirebolu’da Nevruz kutlamalarının adresi Halide Edip Adıvar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesisiydi. 21 Mart Çarşamba günü Kazım Karabekir Ortaokulu bahçesinde gerçekleştirilen etkinlik renkli görüntülere sahne oldu. Etkinliğe katılan ilçe yöneticileri demir dövüp Nevruz Ateşinden atladılar. Çeşitli oyunlarla neşeli bir hale getirilen etkinlikte öğrencilerin yaptığı gösteriler de kutlamalara ayrı bir renk kattı.

Tirebolu Halide Edip Adıvar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin gerçekleştirdiği Nevruz Bayramı etkinliklerine; Belediye Başkan Vekili Mehmet Pir, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Yılmaz, Ak Parti İlçe Başkanı Hasan Durmuşkaya, İYİ Parti İlçe Başkanı Erdinç Bektaş gibi isimlerin yanı sıra diğer daire amirleri, okul müdürleriyle vatandaşlar katıldı. Etkinlikte günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan okul müdürü Eyüp Yıldırım, Nevruz’un; baharın gelişinin habercisi, dostluğun ve kardeşliğin müjdelendiği gün olduğunu vurgulayarak, “Nevruz; yeni gündür, gün ışığıdır. Nevruz, Çin Seddi’nden Balkanlara uzanan anayurdun bayramıdır. Bu bayram bize dostluğu ve kardeşliği hatırlatır” dedi ve tüm katılımcılara teşekkür etti. Komşu okul Kazım Karabekir Ortaokulu öğrencilerinin de iştirakiyle sürdürülen Nevruz kutlamaları, Halide Edip Adıvar Meslek Lisesi öğrencilerinin gösterileriyle sona erdi.