Tirebolu’da Ödüllü Fotoğraf Yarışması! - KÜLTÜR | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu’da Ödüllü Fotoğraf Yarışması!


İlçenin Yeniköy Mahallesi Muhtarı Osman Altay tarafından mahallenin eski ve rekortmen muhtarı Yaşar Kesimoğlu adına düzenlenen Fotoğraf Yarışması, 1 Ocak 2020 ile 1 Nisan 2020 tarihlere arasında gerçekleşecek…

Tirebolu’da, eski ve rekortmen muhtar merhum fotoğrafçı Yaşar Kesimoğlu adına Ödüllü Fotoğraf Yarışması düzenlenecek. İlçenin Yeniköy Mahallesi Muhtarı Osman Altay tarafından organize edilen Fotoğraf Yarışması, 1 Ocak 2020 ile 1 Nisan 2020 tarihleri arasında gerçekleşecek.

Tirebolu’da Yeniköy Mahallesinde uzun süre muhtarlık yapan ve esas mesleği fotoğrafçılık olan merhem abimiz Yaşar Kesimoğlu anısına düzenlenecek olan Ödüllü Fotoğraf Yarışması ile ilgili duyuru sosyal medya üzerinden yapılırken; yarışmada Jüri Heyetini oluşturan isimler de açıklandı. Prof. DR. Ata Yakup Kaptan ile İletişim Fakültesi Araştırma Görevlisi Gökhan Toptepe, Fotoğraf Sanatçısı Kadriye Aydın, Yrd. Doç. Dr. Beste Nigar Erdem ve Yeniköy Mahallesi Muhtarı Osman Altay’dan oluşan Jüri Heyetinin değerlendireceği fotoğraflarla ilgili sonuçlar 5 Nisan 2020’de açıklanacak olup, dereceye giren fotoğrafların yer alacağı serginin de ödül töreniyle birlikte 25 Nisan 2020’de yapılacağı açıklandı.

Tirebolu’da Yeniköy Mahallesi Muhtarlığı kanalıyla düzenlenen ve Belediye Başkanlığı’nın da sponsorluk yapacağı Yaşar Kesimoğlu Fotoğraf Yarışması’na herkesin katılabileceği belirtilirken; yarışmada birinciye 1000 TL, ikinciye 750 TL, üçüncüye 500 TL ve mansiyon alanlara da 250 TL para ödülü verileceği duyuruldu.