Tirebolu’da okuma-yazma bilmeyen kalmayacak! - EĞİTİM | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu’da okuma-yazma bilmeyen kalmayacak!


Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan tarafından tüm yurt düzeyinde başlatılan Okuma-Yazma Seferberliği kapsamında, Tirebolu’da 41 ayrı noktada kurs açıldı…

Tirebolu’da Okuma-Yazma Seferberliği tüm hızıyla sürüyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde tüm yurt çapında başlatılan “Okuma-Yazma Seferberliği” çağrısı sonrası, Tirebolu’da Halk Eğitim Merkezi bünyesinde açılan Okuma-Yazma Kursları devam ediyor.

Tirebolu Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından ilçede birinci kademe kursu olarak 7’si merkezde olmak üzere 41 adet Okuma-Yazma Kursu açıldı. Bu kurslara 23 erkek ve 553 bayan olmak üzere toplam 576 okuma-yazma bilmeyen kişi katılıyor.

İlçe Halk Eğitim Merkezi tarafından Tirebolu’da açılan Okuma-Yazma Kurslarına özellikle bayanların yoğun ilgi gösteriyor. Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ömer Hamzaoğlu, imkansızlıklar nedeniyle okula gidemeyen ve okuma-yazma öğrenemeyen vatandaşlar için açılan bu kursların bir fırsat olduğunu belirterek, “Öğrenmenin yaşı yoktur. Bizim kültürümüzde öğrenme beşikten mezara kadardır. Kurslarımız olanca hızıyla devam ediyor. Yoğunlaştırılmış olarak devam eden kurslarımız 4 Haziran’a kadar sürecek ve kurs sonunda okur-yazar hale gelenlere belge verilecek” dedi. Öte yandan, Tirebolu’da açılan Okuma-Yazma Kurslarında muhtarlarla işbirliği yapıldığı ve birçok yerde köy imamlarından da faydalanıldığı kaydedilirken; haftada 3 gün devam eden kursların toplamda 80 saat süreli olduğu bildirildi.