Tirebolu’da Ortaokullararası Bilgi Yarışması… - EĞİTİM | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu’da Ortaokullararası Bilgi Yarışması…


İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün organizesinde 2 tur üzerinden yapılan Bilgi Yarışmasının ilk turunda Kovanpınar Ortaokulu ile İmam-Hatip Ortaokulu birinciliği paylaştılar…

Tirebolu’da 2017-2018 dönemi okullararası Bilgi Yarışmasının ilki ilçedeki orta okullar arasında gerçekleşti. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün organize ettiği ve 2 tur üzerinden gerçekleştirdiği Bilgi Yarışmasının ilk turu 22 Mart’ta yapıldı. Tirebolu İmam-Hatip Lisesi Spor Salonunda yapılan yarışmanın ilk turunda 140’ar puan alan Kovanpınar Ortaokulu ile İmam-Hatip Ortaokulu birinciliği paylaştılar.

Tirebolu İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Yılmaz, Şube Müdürleri Muammer Şimşek ve Recep Can ile okul müdürlerinin de ilgiyle izlediği Ortaokullararası Bilgi Yarışması’nın ilk turunda ilçedeki 12 orta okul kıyasıya yarıştı. Okulların 3’er öğrenciyle katıldığı yarışmada ilk tur sonunda Karakaya Ortaokulu ile İmam-Hatip Ortaokulu 140’ar, Şehit Binbaşı H. Avni Alpaslan, Fatih Sultan Mehmet ve Çeğel Asım Yıldırım Ortaokulu 130’ar puan alarak ilk 5 sırayı paylaştılar. İki aşamalı olan yarışmanın ikinci turu 27 Mart’ta yine aynı yerde yapılacak. İkinci tur sonunda en yüksek puanı alan 2 okul, ilde yapılacak yarışmada Tirebolu’yu temsil edecek.

Öte yandan, Tirebolu’da ortaokullar arasında yapılan Bilgi Yarışmasına katılan diğer okullarımız da şu şekilde sıralandı: Cumhuriyet Ortaokulu, Karakaya Ortaokulu, Karaahmetli Ortaokulu, Kazım Karabekir Ortaokulu, Arslancık Ortaokulu, Sekü Ortaokulu ve Aşağı Boynuyoğun Ortaokulu.