Tirebolu’da Plaj Voleybolu Coşkusu! - SPOR | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu’da Plaj Voleybolu Coşkusu!


Tirebolu Belediyesi’nin Yaz Etkinlikleri kapsamında gerçekleştirdiği Plaj Voleybolu Turnuvasında, Son Şampiyon geleneği bozmadı ve bu yıl da birinci oldu…

Tirebolu Belediyesi’nin Yaz Etkinlikleri kapsamında her yıl gerçekleştirdiği Plaj Voleybolu Turnuvası’nda, bu yıl da büyük coşku yaşandı ve geleneği bozmayan Son Şampiyon, birinciliği yine hiç kimseye kaptırmadı.

İlçede bir hafta önce yapılan Sokak Basketbolu Turnuvası’nın ardından, bu kez Plaj Voleybolu Turnuvası’na geçildi. Tirebolu Belediyesi’ne ait Yeniköy Aile Plajında gerçekleşen ve 3 gün süren turnuvaya gençler yine yoğun ilgi gösterdi. İkisi Bulancak ve birisi Görele’den olmak üzere toplam 16 takımın katılımıyla başlayan ve elemeli usülle yapılan turnuvada, Çağlayanspor Takımında forma giyen emektar sporculardan 71 yaşındaki İsmail Mete Hıdıroğlu, organizasyona ayrı bir renk katarken; kendisi Tertip Komitesi tarafından plaketle ödüllendirildi.

Birbirinden çekişmeli ve heyecanlı maçlara sahne olan turnuvanın finali 24 Temmuz Çarşamba günü oynandı. Free Fit ile Son Şampiyonu karşı karşıya getiren final maçı büyük çekişme içinde geçti. Tireboluspor Kulübü eski başkanlarından Yusuf Hacıibrahimoğlu’nun yönettiği büyük finalde; Giresun Bölgesi futbol hakemlerinden Yiğit Kanber, Tirebolusporlu eski futbolculardan Yusuf Ziya Aracı ve Enis Hacışabanoğlu ile Adem Göbel‘den oluşan Son Şampiyon, geçen yıl elde ettiği başarıyı yineleyerek, rakibini 2-0 yendi ve bu yılın da şampiyonu oldu. Final maçından sonra Ödül Töreni yapıldı ve turnuvada dereceye giren takımlara çeşitli hediyeler verildi. Turnuva birincisi Son Şampiyon, kupasını Belediye Başkan Vekili Kazım Tarakçı’nın elinden aldı. Turnuvanın kapanış törenine Belediye Başkan Yardımcısı Atilla Aydın’da katıldı. Tören sonunda turnuvaya katılan takımlar, organizasyon anısına hep birlikte objektiflere poz verdiler. Bu arada, turnuvaya Bulancak’tan katılan Özen Kitapevi, Organizasyon Komitesi tarafından en centilmen takım seçildi.

Öte yandan, CHP Kurultayı için Ankara’ya giden ve final günü Tirebolu’da olamayan Belediye Başkanı Burhan Takır, sosyal medya aracılığı ile bir mesaj yayınlayarak, Plaj Voleybolu Turnuvası’na katılan tüm sporcuları tebrik ederek, dereceye giren ekipleri kutladığını bildirdi ve organizasyonda emeği geçenlere teşekkür etti.