Tirebolu’da Ramazan Pidesi 3 TL! - GÜNDEM | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu’da Ramazan Pidesi 3 TL!


Giresun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığı’nca verilen tarifeye göre, 210 gram pişmiş pide 1.5 ve 420 gramlık pişmiş pide 3 TL’den satılacak…

12 ayın sultanı mübarek Ramazan başladı. Tirebolu’da ilk iftar 19.43’te, son iftar ise 20.05’te yapılacak. Ramazanın gelmesiyle birlikte özellikle iftar sofralarının olmazsa olmazlarından olan pideler için fiyatlar da belirlendi.

Giresun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığınca verilen tarifeye göre, 210 gram pide 1.5 liradan ve 420 gram pideler de 3 TL’den satılacak. Fırıncılar Odası Derneğinden yapılan açıklamaya göre, bu yıl Ramazan Pidesine zam yapılmadığı, sadece gramajında geçen yıla göre 15b gram gibi ufak bir gramaj düzenlemesi yapıldığı bildirildi.

Öte yandan, 16 Mayıs Çarşamba günü başlayan Ramazan, 14 Haziran Perşembe günü sona erecek olup; 15, 16 ve 17 Haziran tarihlerinde 3 gün boyunca Ramazan Bayramı kutlanacak. Bu arada, 2018 yılı FİTRE miktarı kişi başına 19 TL olarak belirlenirken; ZEKAT miktarı da 80.18 gram altın veya karşılığı para olarak açıklandı. Tüm İslam Aleminin Ramazan-ı Şerifleri hayırlı olsun, hepinize iyi ramazanlar diliyoruz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir