Tirebolu’da ‘Sağlık Haftası’ Etkinlikleri… | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu’da ‘Sağlık Haftası’ Etkinlikleri…

7-14 Nisan tarihleri arasında kutlanan Sağlık Haftası dolayısıyla Tirebolu’da, İskender Kaptan Halide Edip Adıvar MTAL tarafından bir dizi etkinlikler gerçekleştirildi…

7-14 Nisan tarihleri arasında kutlanan Sağlık Haftası münasebetiyle Tirebolu’da, İskender Kaptan Halide Edip Adıvar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından bir dizi etkinlikler gerçekleştirildi.

Hafta boyunca söz konusu okulda veliler ve öğrencilere sağlıkla ilgili seminerler verilirken; 12 Nisan Cuma günü Barabut Düğün Salonu önünde kurulan stantta vatandaşlara tansiyon, kan şekeri ölçme ve beslenme gibi konularda uygulamalı eğitim yapıldı. Okul müdiresi Samiye Yıldırım ve Sağlık Eğitimi Öğretmeni Arzu Kaya’nın gözetiminde stajyer öğrencilerin gerçekleştirdiği etkinliklere vatandaşlar yoğun ilgi gösterirken; İskender Kaptan MTAL Ailelerle Buluşuyor sloganıyla kampanya düzenleyen okulumuzun bu kampanyaya verdiği önem daha da bir anlam ifade ediyordu.

Öte yandan, Sağlık Haftası dolayısıyla Tirebolu’da hafta boyunca ailelere ve vatandaşlara diyet konusunda verilen Sağlık Eğitimi de bir hayli ilgi gördü.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir