Tirebolu’da sağlıkçıların acı günü! - GÜNDEM | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu’da sağlıkçıların acı günü!


Tirebolu Devlet Hastanesi’nin sevilen personellerinden Sayman-Mutemet Kamil Karataş’ın, geçirdiği kalp krizi sonucu ölümü, tüm sağlıkçıları yasa boğdu..!

Tirebolu Devlet Hastanesi’nde Sayman ve Mutemet olarak görev yapan kurumun sevilen ve sayılan personellerinden Kamil Karataş (52), evinde geçirdiği ani kalp krizi sonucu kaldırıldığı hastanede yaşamını kaybetti.

Tirebolu Devlet Hastanesi’nde uzun süredir görev yapan ve kurum arkadaşları arasında sevecenliğiyle tanınan 3 çocuk babası Karataş, tatil günü olan 2 Şubat Pazar günü evinde ani bir kalp krizi geçirince, ailesi ve yakınları tarafından hemen çalıştığı hastaneye kaldırıldı. Hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen yaşama döndürülemeyen talihsiz mutemet Karataş, çalışmış olduğu kurumda yaşama veda etti. Karataş’ın, ani ve beklenmedik ölümü, Tirebolu Devlet Hastanesini yasa boğarken, tüm mesai arkadaşları göz yaşlarına boğuldu. Talihsiz sağlıkçı Karataş‘ın hastanedeki masasına, mesai arkadaşları tarafından karanfiller konulup boş kalan koltuğuna çerçevelenmiş resmi konuldu.

Talihsiz sağlıkçı Karataş için 3 Şubat Pazartesi günü çalıştığı kurum olan Tirebolu Devlet Hastanesi’nde hazin bir Cenaze Töreni düzenlendi. Karataş’ın naaşı, hastane mescidi önünde Öğle Namazının ardından kılınan Cenaze Namazından sonra baba ocağı Dokuzkonak Köyüne götürüldü. Burada İkindi Namazının ardından ikinci kez kılınan Cenaze Namazından sonra mesai arkadaşlarının omuzlarında son yolculuğuna uğurlandı. Talihsiz ve sevilen sağlıklı Karataş’ın cenazesi göz yaşları arasında köy mezarlığında toprağa verildi.

Tirebolu Ekspres Ailesi olarak merhum kardeşimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve yakınlarıyla Tirebolu Devlet Hastanesi personellerine başsağlığı dileklerimizi iletiyoruz. Ruhu şad, mekanı cennet olsun…