Tirebolu’da şehiriçi dolmuş ücretleri zamlandı!

İlçe Belediye Meclisince alınan karar gereği; şehiriçi dolmuşlarında 1 Kasım’dan itibaren siviller için 2,5 ve öğrenciler için de 2 TL taşıma ücreti uygulanmaya başladı…

Tirebolu’da şehiriçi hatlarda dolmuşçuluk yapan araçlarda 1 Kasım’dan itibaren zamlı tarife başladı. Belediye Meclisince alınan karar gereğince; dolmuşçular siviller için 2,5 ve öğrenciler için de 2 TL navlun alacaklar.

Tirebolu’da Beyaz Dolmuş ve Mavi Dolmuş olarak bilinen iki ayrı hatta ait araçlarla şehiriçi yolcu taşımacılığı yapan dolmuşçular, araç girdilerine ve akaryakıt fiyatlarına birçok kez zam yapıldığı halde, uzun süreden beri siviller için 2 TL ve öğrenciler için de 1,5 TL ücret uyguluyorlardı. Bu ücretlerin bir hayli düşük olmasına rağmen, şehiriçi dolmuş tarifelerine zam yapmayan Tirebolulu Dolmuş Durakları, kendi aralarında da bir anlaşma yaparak, eski ücretlere 50’şer kuruşluk ilave yaparak yolcu taşımaya başladılar.

Yıllardır vatandaşlara hizmet eden ve şehiriçi hatlarda yolcu taşıyan dolmuşçuların, taşıma ücretlerine uzun süreden beri zam yapmaması, takdirle karşılanırken; 1 Kasım’dan itibaren uygulamaya konulan yeni tarifenin de çok makul olduğu ve hiçbir kesimi zora sokmadığı ifade ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir