Son Dakika

Temmuz 16 2024 | Salı
GÜNDEMSİYASET

Tirebolu’da ses getiren transfer!

Mensubu ve Belediye Başkanı aday adayı olduğu Ak Parti’den istifa ederek CHP’ye katılan Erim Yaman, Yerel Seçimlere yeni partisinden kontenjan adayı olarak katılacak…

Yerel Seçimlere bir ayı aşkın zaman kala siyasi partilerde ve adaylar arasında yaşanan hareketlilik giderek artarken; partilerde aday listelerine giremeyen ya da bekledikleri isimleri listelerde göremeyen adayların göstermiş olduğu tepkiler, değişik partilerde transferlere neden oldu. Siyasi kulislerde büyük yankı bulan transfer olaylarına Tirebolu’da çokça şahit olunurken; özellikle Ak Parti’den istifa eden ve listelerin İlçe Seçim Kurulu’na verilmesinden saatler önce CHP’ye geçen Erim Yaman, yeni partisinden kontenjan adayı olarak gösterildi.

Geride kalan dönemde Tirebolu’da Ak Parti’den Belediye Meclisi üyeliğine seçilen ve yaklaşık 5 yıl bu partide görev yapan ilçenin tanınmış bürokratlarından Erim Yaman, Ak Parti’den Belediye Başkanı aday adayı olmuştu. Ak Parti’de Genel Merkez tarafından Ömer Hıdır’ın aday olarak açıklanmasından sonra, “Kirli eller ilçenin kaderiyle oynadılar” diyerek, Ak Parti’den istifa eden Yaman, ani ve şok bir hamle ile CHP’ye katıldı ve Yerel Seçimlerde bu partinin Belediye Başkanı adayı olan mevcut başkan Burhan Takır’ı desteklemeye karar verdi. Yılların bürokratı olan ve Ziraat Odalarında Koordinasyon Kurulu Başkanlığı da yapan Yaman’ın bu kararı, Tirebolu’da özellikle siyasi kulislerde büyük yankı bulurken; CHP İlçe Başkanı Cemil Çalık ile Belediye Başkanı Burhan Takır, Ak Parti aday adayı Yaman’ın, CHP’ye geçmesinden duydukları memnuniyeti dile getirerek, “Partimize katılımı ile bize büyük bir güç veren Erim Yaman ile daha da güçlü hale geldik. Mart ayı sonunda yapılacak Yerel Seçimlerde halkımızla birlikte tekrar kazanarak, güzel ilçemize hizmete devam edeceğiz. Yerel Seçimlere Yaman kardeşimiz de CHP’den kontenjan adayı olarak girecek ve kazanan yine biz olacağız. Partimize katılan Erim Yaman’a aramıza hoş geldin diyor ve bizimle çıkacağı kutlu yolda kendisine de başarılar diliyoruz” şeklinde değerlendirmede bulundular.  

 

Haber hakkında düşünceniz?

İlgili Haberler