Tirebolu’da Silah Kaçakçılığı! - GÜNDEM | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu’da Silah Kaçakçılığı!


Jandarma Komutanlığı Ekipleri tarafından Giresun’un Doğankent, Tirebolu ve Piraziz ilçeleriyle Gümüşhane’nin Kürtün ilçesinde gerçekleştirilen operasyonlarda, kaçak silah ve mühimmat ele geçirilirken; olaylarla ilgili 3 kişi tutuklandı…

Giresun’da ve Gümüşhane’de geçtiğimiz hafta içinde jandarma ekipleri tarafından yapılan operasyonlarda örgütlü silah ve mühimmat kaçakçılığı yaptıkları iddiasıyla 3 kişinin tutuklandığı bildirildi.

Alınan bilgiye göre; Giresun Jandarma Komutanlığı Ekiplerince Tirebolu, Doğankent ve Piraziz ilçeleriyle Gümüşhane’nin Kürtün ilçesinde örgütlü silah ve mühimmat kaçakçılığı ile imal ve ticareti yapanlara yönelik bir operasyon gerçekleştirildi. Gümüşhane Jandarma Komutanlığı Ekiplerinin de desteğiyle her iki ilde çeşitli adreslere eş zamanlı operasyon düzenlendi. Söz konusu operasyonlarda; 2’si kurusıkı olmak üzere toplam 8 adet tabanca, 159 mermi, av tüfeği, muşta ile 12 adet cep telefonu ve SIM kart ele geçirildi.

Bomba arama köpeğinin de yer aldığı operasyon kapsamında Giresun’da 9 ve Gümüşhane’de 3 olmak üzere 12 kişi yakalandı. Bu zanlılardan 3’ü hakkında Cumhuriyet Savcılığının talimatı ile işlem yapılmazken, 9 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerden 3’ü jandarmadaki işlemlerin ardından serbest bırakılırken; diğerleri adliyeye sevk edildi. Adliyeye sevk edilen zanlılardan 3’ü hakimlikçe tutuklandı ve 3’ü de adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Kaçakçılık olayında tutuklanan 3 kişinin kimlikleri açıklanmadı.