Tirebolu’da Sokak Basketbolu Turnuvası!

İlçenin Barabut Parkındaki açık sahada oynanan turnuvaya yoğun katılım olurken; turnuva için Trabzon’dan, Beşikdüzü’nden, Giresun’dan ve Görele’den gelen takımlar da var…

Tirebolu’da Yaz Etkinlikleri kapsamında Belediye Başkanlığı tarafından düzenlenen Sokak Basketbolu Turnuvası, 19 Temmuz akşamı oynanan maçlarla başlarken; turnuvaya gençler yoğun ilgi gösterdiler.

Trabzon, Beşikdüzü, Giresun ve Görele’den de takımların iştirak ettiği turnuvaya 20 takım başvuruda bulundu. 19 Temmuz akşamı açılışı yapılan turnuvanın startını Tirebolu Belediye Başkanı Burhan Takır verdi. İlk günün programında 10 maç oynanırken, elemeli usülle yapılan maçlarda 10 takım daha ilk günden turnuvaya veda etti. İlçe merkezinden güçlü ve iddialı ekiplerin katıldığı turnuvada geçen yılın şampiyonu Betonspor, yine iddiasını ortaya koyarken; Yeniköy Mahallesi temsilcisi Ateşspor büyük bir sürprize imza atarak, en az sayının üretildiği maçta Gençlik Merkezi’ni 4-2 mağlup etti ve bir üst tura yükselmeyi başardı.

Özellikle gençlerin yoğun ilgi gösterdiği turnuvada 20 Temmuz Cumartesi akşamı (bu akşam) yarı final maçları oynanacak. Yarı finalde son 4’e kalan takımlar, 21 Temmuz Pazar akşamı final için mücadele verecekler. Turnuvada ilk 3’e giren takımlara Belediye Başkanlığı ve Tertip Komitesi tarafından çeşitli ödüller verilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir