Tirebolu’da Sokak Basketbolu yoğun ilgi gördü… - SPOR | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu’da Sokak Basketbolu yoğun ilgi gördü…


Giresun, Espiye ve Görele’den de çok sayıda takımın katıldığı turnuvada, Tirebolu temsilcisi Betonspor birincilik kupasının sahibi oldu…

Tirebolu Belediyesi tarafından düzenlenen Yaz Etkinlikleri kapsamında ilçede gerçekleşen Sokak Basketbolu, bu yıl yoğun ilgi görürken; 3 gün süren turnuva sonunda Tirebolu temsilcisi Betonspor şampiyon oldu.

Giresun merkez, Espiye ve Görele ilçelerinden de takımların katıldığı turnuva, çekişmeli maçlara sahne olurken; toplam 16 takımın mücadele ettiği şampiyonada, geçen yılın ikincisi Betonspor, bu yıl birinciliğe adını yazdırmayı başardı. Barabut Parkındaki alanda oynanan ve özellikle gençlerin yoğun ilgi gösterdiği turnuvada, bir hayli çekişmeli ve heyecanlı geçen maçlar sonrasında, Takır Playstation takımı ikinci olurken; Görele temsilcisi Yeşil Görelespor üçüncü ve Kumyalıspor’da dördüncü sırayı aldı.

16-18 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşen ve Plaj Voleybolundan sonra ikinci sırayı alan Sokak Basketbolu’nda, turnuva bitiminde dereceye giren takımlara çeşitli ödüller verildi. Turnuva birincisi Betonspor’a kupasını Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Pir takdim etti. Tirebolu’daki Yaz Etkinlikleriyle ilgili genel bir açıklama yapan Belediye Başkanı Abdullah Karabıçak, ilçede yoğun ilgi gören Plaj Voleybolu ve Sokak Basketbolu turnuvalarına katılan tüm takımlara ve sporculara teşekkür ederek, şimdi sıranın Çocuk Olimpiyatlarına geldiğini ve herkesi bu olimpiyatlara davet ettiğini söyledi.