Tirebolu’da, sokak hayvanları unutulmadı! - YAŞAM | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu’da, sokak hayvanları unutulmadı!


Tirebolu Belediyesi, sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle işyerlerinin kapalı olması yüzünden aç kalan sokak hayvanları için şehrin belirli noktalarına hayvan yemi bıraktı…

Tirebolu Belediyesi sokak hayvanlarını unutmadı. Yurt genelinde ilan edilen 4 günlük sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle işyerlerinin de kapalı olması, sokak hayvanlarını zor duruma düşürürken; aç kalan sokak hayvanlarının imdadına belediye ekipleri yetişti.

Belediye Başkanı Burhan Takır’ın talimatıyla sokak hayvanları için şehrin belirli noktalarına hayvan yemi koyan belediye ekipleri, özellikle bayramın ikinci günü ilçede tüm sokakları tek tek dolaşarak, sokakta başıboş gezen ve aç kalan hayvanların bir güzelce karınlarının doymasına yardımcı oldular.

Tirebolu Belediyesi’nin sokak hayvanları için gösterdiği bu duyarlılık, ilçe kamuoyunda takdirle karşılanırken; ilçede faaliyet gösteren fırıncılar da araçlarla sokak sokak dolaşarak halkın ekmek ihtiyacını gidermeye çalıştılar. Sokağa çıkma kısıtlaması dolayısıyla ekmek bulmakta sıkıntı yaşayan vatandaşlar da, fırıncıların bu uygulamasından oldukça memnun kaldılar.