Tirebolu’da Takır farkı farkediliyor..! - GÜNDEM | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu’da Takır farkı farkediliyor..!


31 Mart’ta Tirebolu’da Belediye Başkanlığına bir dönem sonra yeniden seçilen CHP’li Burhan Takır, Fındık Heykeliyle Atatürk Büstü’nü çok güzel bir hale getirtti…

Tirebolu’da Takır farkı yavaş yavaş farkedilmeye başlandı. 31 Mart’taki Yerel Seçimlerde bir dönem aradan sonra yeniden Belediye Başkanlığına seçilen Millet İttifakı adayı CHP’li Burhan Takır’ın, göreve başlar başlamaz Tirebolu’da yaptığı bazı çalışmalar hemen dikkat çekiyor.

İlk olarak Yeniköy Mahallesindeki Atatürk portresinin de bulunduğu istinat duvarını tertemiz hale getirten ve Atatürk’ün ışıklı portresini yeniden dizayn ettiren başkan Takır, daha sonra ilçenin liman mevkiinde bulunan Fındık Heykeline el attı. Giresun’un ve dolayısıyla Tirebolu’nun simgesi olan Fındık (Çotanak) Heykeli, yenilenip boyanarak çok güzel bir hale getirildi ve buradaki heykel daha ilgi çekici bir görüntüye sahip oldu.

Belediye Başkanı Takır, son olarak 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Meydanında yer alan Atatürk Büstü’nü ve çevresini yenileterek, büstü gümüş rengiyle boyattı ve çok hoş bir görüntüye bürünmesini sağladı. Başkan Takır, toplum için simge haline gelen ve ilçeye değer katan her türlü hizmete büyük önem verdiklerini belirterek, şimdi sıranın Kahramanlar Anıtı’na geldiğini söyledi.