Tirebolu’da tarihi evde hayvan fosili bulundu! | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu’da tarihi evde hayvan fosili bulundu!

İlçenin Belediye Caddesinde Hanoğullarına ait tarihi evde bulunan esrarengiz hayvan iskeleti, ilçede ve sosyal medyada gündem konusu oldu…

Giresun’a bağlı Tirebolu ilçesinde tarihi bir binada yıllar önce ölmüş esrarengiz bir hayvan iskeleti bulundu. İlçede ve sosyal medyada gündem konusu haline gelen esrarengiz hayvan iskeleti için, ilgili birimler araştırma yapmak için kolları sıvadı.

İlçenin Belediye Caddesi Kozbaşı mevkiinde yer alan ve Hanoğulları sülalesine ait olan tarihi evde, fosil haline gelen ve boyu yaklaşık 1 metreyi bulan hayvanın iskeletini görenler büyük şaşkınlık yaşarken; bina sahibi Hamit Hanoğlu (54), evde çalışma yapan ustalar tarafından görülen ve ortaya çıkarılan hayvan iskeletiyle ilgili resimleri sosyal medya aracılığı ile paylaştı. Bazı medya mensuplarının da yoğun ilgisiyle karşılaşan esrarengiz hayvan iskeleti, basın-yayın organlarında gündeme otururken; yapılacak araştırmalar sonunda söz konusu hayvan iskeletinin hangi hayvana ait olduğu ortaya çıkarılacak.

Öte yandan, Tirebolu’daki tarihi ve içinde insan durmayan evde bulunan fosilleşmiş hayvan iskeletinin vaşak olabileceği, görgü tanıkları tarafından ifade edilirken; bu hayvanın ıssız evde uzun yıllar önce ölmüş olabileceği öne sürüldü. Tirebolu kamuoyu, esrarengiz hayvan iskeletinin akıbetini merakla beklemeye başladı.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir