Tirebolu’da veliler öğrencilerle yarıştı… - EĞİTİM | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu’da veliler öğrencilerle yarıştı…


İlçenin merkez okullarından Sakarya İlkokulu Müdürlüğü, Akıl Oyunları Sınıfı tarafından hayata geçirilen projesiyle, velilerin çocuklarıyla yarışmasına olanak sağladı…

Tirebolu’nun merkez okullarından Sakarya İlkokulu Müdürlüğü, bir ilki daha gerçekleştirerek, velilerin çocuklarıyla yarışmasını sağladı. Okulda 2014-2015 Eğitim-Öğretim döneminde açılan Akıl Oyunları Sınıfı, geliştirdiği önemli bir projeyi hayata geçirdi ve ilçede veli-öğrenci ilişkisinin en iyi seviyelere taşımasına olanak hazırladı.

Sakarya İlkokulunda; çocukların teknoloji bağımlılığından kurtulup, karar verebilme, hızlı düşünme, sorgulayıcı yönlerini geliştirme, pratik zekalarını ve strateji becerilerini eğlenerek geliştirme amacıyla ortaya çıkarılan proje, veliler tarafından da yoğun bir ilgiyle karşılanırken; söz konusu projenin hayata geçirilmesi için velilerle öğrenciler arasında “Akıl Oyunları Etkinlikleri” adı altında turnuva düzenlendi. 10 Ocak’ta düzenlenen turnuvaya 50 veli katıldı. Veliler, çocuklarıyla okulda büyük bir heyecan içinde yarışırlarken; onların bu heyecanına İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Yılmaz ile okul müdürü Zihni Yılmaz’da ortak oldu.

Sakarya İlkokulu Müdürü Yılmaz, velilerin zeka oyunlarına ilgisini çekmek, okulda yapılan etkinliklere katılımlarını ve çocuklarıyla oyun oynamalarını sağlamak amacıyla gerçekleştirdikleri bu projenin, eğitime de büyük katkısı olduğunu ifade ederek, velilerle öğrenciler arasında yarışma şeklinde düzenlenen turnuvada dereceye giren veli ve öğrencilere çeşitli ödüller verildiğini kaydetti. Okulda düzenlenen “Connect Veli Turnuvası”na yoğun ilgi gösteren veliler, çocuklarıyla birebir yarışırlarken büyük mutluluk yaşadılar. Bu arada, ilçede okullar bazında düzenlenecek Mangala Yarışması’na da iddialı olarak hazırlanan Sakarya İlkokulunu bu yarışmada 4/B Sınıfı öğrencisi Senanur Karaman temsil edecek.