Tirebolu’da Yayalara Trafik Eğitimi! - GÜNDEM | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu’da Yayalara Trafik Eğitimi!


İçişleri Bakanlığı tarafından 2 Ekim Çarşamba günü yurt çapında eş zamanlı olarak gerçekleştirilen etkinlik, ilçemiz Tirebolu’da da uygulamaya koyuldu ve saat 13-15 arasında ilçedeki tüm yaya geçitlerinde tatbikat yapıldı…

İçişleri Bakanlığı tarafından yurt çapında tüm Valiliklere ve Kaymakamlıklara gönderilen genelge doğrultusunda, 2 Ekim Çarşamba günü saat 13 ile 15 arasında tüm il ve ilçelerde eş zamanlı olarak “Yayalara Trafik Eğitimi” uygulaması yapıldı.

Söz konusu etkinlik ilçemiz Tirebolu’da da belirlenen saatte gerçekleşirken; ilçedeki mülki amirlerle daire amirleri, yaya geçitlerinin bulunduğu yol kenarlarında yapılan uygulamaya katıldı. Tirebolu’da Kaymakam Salih Yüce, İlçe Emniyet Müdürü Murat Şahin ve İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Yılmaz’ın da katılımıyla saat 13’de merkez Sakarya İlkokulu önünde başlatılan etkinlik, daha sonra diğer birimlerde de sürdürüldü. Sakarya İlkokulu öğrencilerinin de katıldığı etkinlikte, okul önündeki yaya geçidinde uygulamaya bizzat katılan Kaymakam Yüce ile Emniyet Müdürü Şahin, yaya geçitlerinde önceliğin yayalar olduğuna dikkat çekerek, sahil yolundan geçen  araçları kısa süreliğine durdurup uygulamaya öncülük ettiler.

İçişleri Bakanlığı’nın, “Yaya Güvenliği’nin Nöbetçisiyiz” sloganı çerçevesinde Tirebolu’da düzenlenen eş zamanlı etkinliğe tüm paydaşlar katılırken; İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Ekipleri tarafından vatandaşlara ve öğrencilere etkinlikle ilgili broşürler de dağıtıldı.