Tirebolu’da Yıl Sonu Sergileri başladı… - EĞİTİM | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu’da Yıl Sonu Sergileri başladı…


İlçede Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nce dönem içinde açılan 200 kursa yaklaşık 5 bin kursiyer katılırken; biten dönemin ilk sergisi Ortacami (Karakaya) Köyünde açıldı…

Tirebolu’da 2017-2018 döneminde Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nce çeşitli dallarda açılan kurslarla ilgili Yıl Sonu Sergileri görücüye çıkmaya başladı. Biten döneme ait ilk sergi geçtiğimiz günlerde Ortacami (Karakaya) Köyünde açıldı.

Tirebolu Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ömer Hamzaoğlu, 2017-2018 döneminde ilçede çeşitli yerlerde ve çeşitli dallarda 200 kurs açıldığını ve bu kurslara yaklaşık 5 bin kursiyerin katıldığını belirterek, “Kursiyerlerimizin el emeği ve göz nuru dökerek hazırladıkları çalışmaları, Yıl Sonu Sergilerimizle halkın beğenisine sunmaya başladık. Müdürlük olarak 5 ayrı merkezde düzenleyeceğimiz sergilerin ilkini Ortacami Köyünde gerçekleştirdik. Geriye 4 sergimiz daha var. Sergilerimizin kapanış finalini 6 Haziran’da merkezde düzenleyeceğimiz  El Sanatları Sergisi ile yapacağız” dedi.

İlçede Halk Eğitim Merkezince açılan ve sergilenen ilk kurs olan Pul-Boncuk Dikişleri Kursu’nda usta öğretici olarak Aysun Dindar görev yaparken, bu kurstan 18 bayan kursiyer belge aldı. Ortacami Köyünde açılan kursta dönem içinde yapılan çalışmalar, Belediye Başkanı Abdullah Karabıçak, Ak Parti İlçe Başkanı Hasan Durmuşkaya, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Yılmaz ile Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ömer Hamzaoğlu’nun da katıldığı sergide görücüye çıkarılırken; kursiyerlere törenle belgeleri de dağıtıldı.

Bu arada, ilçede Müzik öğretmenleri Emine Eyüpoğlu, Gazi Kızıloğlu ve Göktuğ Anıl Yağız’ın nezaretinde açılan Halk Oyunları Kursu’nun yıl sonu gösterisi de yapıldı. İletişim Fakültesi’nde gerçekleşen yıl sonu gösterisinde kursa katılan gençler tüm hünerlerini ortaya koyarlarken, izleyiciler tarafından da ayakta alkışlandılar. Tirebolu Halk Eğitim Merkezi’nin düzenleyeceği Yıl Sonu Sergilerine; 23 Mayıs’ta Demirci Mahallesindeki El Sanatları, 28 Mayıs’ta Belediye Düğün Salonunda Tezhip-Yağlı Boya, 30 Mayıs’ta Körliman Mahallesindeki El Sanatları ve 6 Haziran’da da yine ilçe merkezindeki El Sanatları Sergileri ile devam edilecek.