Son Dakika

Haziran 20 2024 | Perşembe
EĞİTİMKÜLTÜR

Tirebolu’da Yıl Sonu Sergisi!

Tirebolu İlçe Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü’nce Hayat Boyu Öğrenme Haftası kapsamında Avcılı Köyünde açılan Yıl Sonu Sergisi göz kamaştırdı…

Tirebolu İlçe Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü’ne bağlı birimlerde 2023-2024 Eğitim-Öğretim dönemi içinde yapılan çalışmaların görücüye çıkarıldığı Yıl Sonu Sergisi, 3 Haziran Pazartesi günü Avcılı Köyü’nde açıldı. Kurum bünyesinde El Sanatları, Nakış ve Dastar Boyama gibi dallarda ilçeye bağlı Harkköy, Belen, Kovanpınar, Ketençukur, Karaahmetli, Arslancık ve Avcılı gibi köylerde açılan kurslarda yapılan çalışmaların sergilendiği etkinlik yoğun ilgi görürken, kursiyerlerin el emeği göz nuru dökerek hazırlamış olduğu eserler göz kamaştırdı.

İlçe Kaymakamı Dr. Muhammed Lütfi Kotan’ın da katıldığı Yıl Sonu Sergisi’nde kursiyerlerin el emeği-göz nuru ile hazırladıkları birbirinden güzel çalışmalar görücüye çıkarılırken; Avcılı Köyü tarihi bir gün yaşadı. Halk Oyunları gösterilerinin de sunulduğu etkinlikte İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Yılmaz ve Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ahmet Karakoç’da hazır bulundu. İlçeye bağlı köylerde açılan kurslarda eğitim gören çok sayıda kursiyere Başarı Belgesi verildi. El Sanatları, Nakış ve Dastar Boyama gibi dallarda açılan kurslarda dönem içinde yapılan çalışmalar, Avcılı Köyü İlkokulu’nda sergilenirken; kursiyerlerin bin bir emek ve zaman harcayarak ortaya çıkardığı birbirinden güzel eserler izleyenleri hayran bıraktı.

Köylerdeki kurslarda el emeği ve göz nuru dökerek hazırlanan çalışmalara hayran kalan Kaymakam Kotan, tüm kursiyerleri tebrik ederek başarılar diledi. Halk Eğitimi Merkezi yöneticilerini de kutlayan Kaymakam Kotan, bundan sonraki süreçte Yıl Sonu Sergilerinin köylerde tekrar edilmesini istedi. Bu arada, köylerde açılan kurslarda güzel eserler meydana getiren kursiyerlere teşekkür eden HEM Müdürü Karakoç, geride bırakmakta olduğumuz döneme ait ikinci serginin ise 5 Haziran Çarşamba günü İlçe Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleşeceğini bildirdi.

 

 

 

 

Haber hakkında düşünceniz?

İlgili Haberler