Tirebolu’da Yöresel Ürünlere Büyük İlgi! - EKONOMİ | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu’da Yöresel Ürünlere Büyük İlgi!


İlçenin genç girişimcilerinden Bilal Doma tarafından Gölağzı mevkiinde yeni açılan Doğal Ürünler Ofisi, gurbetçilerin ve yabancı müşterilerin akınına uğruyor…

Giresun’un Tirebolu ilçesinde eski bankacı Bilal Doma tarafından açılan ve yöresel ürünlerin sergilendiği Doğal Ürünler Ofisi, yerli ve yabancı müşterilerin ilgi odağı haline geldi. İlçenin Gölağzı mevkiinde dede yadigarı dükkanda yöremizde yetişen doğal ürünleri halkın hizmetine sunan genç girişimci Doma, eşiyle birlikte geleneksel ürünlerin tanıtılması ve yaşatılması için yola çıktıklarını kaydetti.

Akbank’ı Ankara şubelerinde 20 yıl müdürlük yaptıktan sonra emekliye ayrılan ve köyüne dönen genç girişimci Bilal Doma, Tirebolu’nun Gölağzı mevkiinde Mavi-Yeşil Restaurant’ın yanı başında yer alan ofisinde, yöremizde yetişen doğal ve yöresel ürünleri halkın hizmetine sunarken; yeni açılmış olan ofis daha ilk günden itibaren ziyaretçi akınına uğradı. “Gölağzı Doğal Ürünler” adını verdiği ofisinde Tirebolu’ya ve çevreye ait yöresel ürünleri stantlarına yerleştiren ve çok sayıda iş insanından olumlu teklifler alan Doma, “Eşimle birlikte açtığımız dükkanımızda ilçemizde yetişen başta fındık ve çay olmak üzere tüm yöresel ürünleri maliyetine uygun fiyatlarla yerli ve yabancı dostlarımızın hizmetine sunacağız. Bu hizmetimizle hem yöresel ürünlerimizi tanıtacağız ve hem de geleneksel ürünlerin yaşatılmasını sağlayacağız” diyerek, yörede böyle bir iş kolunu hayata geçirmekten çok mutlu olduğunu söyledi.

Daha önceden bazı STK’larda yöneticilik de yapan ve halen GİRSEV Yönetim Kurulu üyesi olan emekli bankacı Bilal Doma’yı, yöremize kazandırdığı hizmetten dolayı kutluyor ve yeni iş hayatında kendisine başarılar diliyoruz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir