Tirebolu’da YURT-KUR Şampiyon! - SPOR | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu’da YURT-KUR Şampiyon!


Tirebolu Kaymakamlığı tarafından Şehit Polis Memuru Murat Mimiroğlu anısına düzenlenen Kurumlararası Halı Saha Futbol Turnuvasında, şampiyonu penaltılar belirledi ve en büyük kupanın sahibi Yurt-Kur takımı oldu…

Tirebolu’da iki yıl aradan sonra tekrar düzenlenen Kurumlararası Halı Saha Futbol Turnuvasında, finalde rakibini penaltı atışları sonucunda 8-5 yenen Yurt-Kur, en büyük kupanın sahibi oldu. İlçe Kaymakamlığı’nın organizesinde 15 takımın katılımıyla yapılan ve Tirebolulu Şehit Polis Memuru Murat Mimiroğlu adına düzenlenen turnuvanın final maçı, 25 Kasım Pazartesi gecesi oynandı.

Giresun Bölgesi Hakemlerinden Murat Başar Arslan’ın yönettiği final mücadelesinde Sosyal Hizmetler ile Yurt-Kur takımları karşı karşıya geldi. Çok çekişmeli ve heyecanlı geçen mücadelenin ilk yarısında tam 6 gol atıldı. Turnuvanın favorisi olarak gösterilen Sosyal Hizmetler, final maçında beklenen futbolu ortaya koyamayınca, daha derli-toplu bir oyun çıkaran Yurt-Kur, rakibine üstünlük sağlayan taraf oldu.

Final karşılaşmasında ilk golü Sosyal Hizmetler takımından Orhan Veli kaydetti. Maçın başlarında öne geçen Sosyal Hizmetler, kısa bir süre sonra Ali Kılıç’ın golüne engel olamadı ve skor 1-1 oldu. Bir ara bocalayan Yurt-Kur, Cesur ve Şaban Yalçın’ın üst üste attığı gollerle 3-1 yenik duruma düştü. Devrenin sonuna yakın penaltı kazanan Yurt-Kur, Ali Kılıç’ın ayağından skoru 3-2’ye getirdi. Devre sonlarında Nuri Cantürk ile bir gol daha bulan Yurt-Kur, ilk yarının 3-3’lük skorla bitmesini sağladı.

İkinci yarıda rakibine üstünlük kuran ve önemli pozisyonlar yakalayan Yurt-Kur, Zafer Dursun’un golüyle ilk kez öne geçti ve uzun süre galip oynadı. Karşılaşmanın son bölümlerinde ileri çıkan defans oyuncusu Hakan, takımına 4’ncü golü kazandırınca, skor 4-4 oldu. Heyecanlı maçın normal süresi 4-4’lük eşitlikle sonuçlandı. Statü gereği maç uzatılmadan seri penaltı atışlarına geçildi. Penaltı atışlarında Yurt-Kur takımı; Nuri, Ali, Hayrullah ve Zafer’in vuruşlarında isabet sağlarken; Sosyal Hizmetler’den sadece Hakan’ın vuruşu golle sonuçlandı, Muhammet ve Uğur Bozkır ile penaltıları kaçıran Sosyal Hizmetler, kaderine razı oldu ve böylece maçı da 8-5 kaybederek, ikinci sırayı alabildi. Bu arada, final maçından önce yapılan 3’ncülük-4’ncülük maçında rakibi Çay-Kur’u 2-1 yenen Öğretmenler takımı, turnuva 3’ncüsü oldu. Final maçında takımlar şu kadrolarıyla mücadele ettiler: YURT-KUR: Serhat Kemal – Yaşar Beşirli (Hakan Narin), Hüseyin Öztürk, Nuri Cantürk, Hayrullah İmamoğlu, Özgür Yılmaz – Zafer Dursun ve Ali Kılıç. SOSYAL HİZMETLER: Mesut – İsmail, Hakan, Muhammet – Cesur, Orhan Veli – Şaban ve Uğur.

FİNAL MAÇI SONUNDA ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI

Tirebolu’daki turnuva Yurt-Kur takımının şampiyonluğu ile sonuçlanırken; final maçından sonra Ödül Töreni yapıldı. Kaymakam Salih Yüce’nin rahatsızlığı nedeniyle katılamadığı Ödül Töreninde Giresun Gençlik ve Spor İl Müdürü Hasan Bulut’ta hazır bulundu. Tertip Komitesi Başkanı ve İlçe Malmüdürü Faruk Cınkıllı, turnuvaya katılan tüm takımlara teşekkür ederek, dereceye giren takımlara ödüllerin verilmesini organize etti. Yapılan törenle; turnuvada en centilmen takım seçilen Orman İşletme Müdürlüğü ile ilk 3’e giren takımlara ve Gol Kralı olan futbolcuya kupa ve madalyalar verildi. Turnuvada Gol Krallığı kupasını şampiyon takımdan Ali Kılıç alırken; birinci olan takıma kupasını Gençlik ve Spor İl Müdürü Bulut verdi. Turnuvada şampiyon olan Yurt-Kur takımı oyuncuları ve yöneticileri, kupa ile poz vererek, büyük sevinç yaşadı.