Tirebolu’da Zafer Bayramı Coşkusu! - GÜNDEM | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu’da Zafer Bayramı Coşkusu!


Büyük Zafer’in 97’dci yıldönümü dolayısıyla 30 Ağustos Cuma günü sabah saat 10’da ilçede Atatürk Anıtı önünde kutlama yapıldı, Atatürk Anıtı’na çelenkler konuldu…

Büyük Zafer’in 97’nci yıldönümü, 30 Ağustos Cuma günü (bugün) Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi, Tirebolu’da da törenlerle kutlandı. Tirebolu’daki tören sabah saat 10’da liman mevkiindeki Atatürk Anıtı önünde gerçekleşti.

Milli Mücadelenin taçlandırıldığı gün olan 30 Ağustos’un 97’nci yıldönümü için, ilçenin liman mevkiindeki 15 Temmuz Demokrasi Meydanında Kaymakam Salih Yüce’nin etrafında toplanan mülki amirler ve yöneticiler, Atatürk Anıtı’na çelenk koyarak, saygı duruşunun ardından hep birlikte İstiklal Marşı’nı okudular. Belediye Başkanı Burhan Takır ile gazilerin de katıldığı törende, Cumhurbaşkanının 30 Ağustos mesajı okundu ve Büyük Zafer’in 97’nci yıldönümü coşku içinde kutlandı.

İlçedeki törene katılan mülki amirler ve daire yöneticileri, daha sonra Kaymakamlık makamına giderek, Kaymakam Yüce’nin tebrikleri kabul törenine katıldılar.