Tirebolu’daki Musiki Kursu’na yoğun ilgi var… - EĞİTİM | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu’daki Musiki Kursu’na yoğun ilgi var…


İlçe Halk Eğitim Müdürlüğü’nce açılan ve Türk Halk Müziği Koro Şefi Cihan Unat tarafından yönetilen Musiki Kursu’na 30 kişinin katıldığı bildirildi…

Tirebolu’da İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından açılan Türk Sanat Müziği Kursu’na yoğun ilgi olduğu bildirildi. Haftada iki gün yapılan Musiki Kursu’nda İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Sanat Müziği Devlet Konservatuvarı mezunu olan Koro Şefi Cihan Unat öğretmenlik yapıyor.

Tirebolu’da Kasım ayının ortalarında açılan ve Belediye Düğün Salonunda devam eden kurs çalışmalarının, her hafta Salı ve Perşembe günleri gerçekleştirildiği kaydedilirken; kurs çalışmalarında Tirebolulu müzisyen Sezai Ekmekçi’de asistan olarak görev yapıyor. Tirebolulu müzikseverlerin yoğun ilgi gösterdiği Türk Sanat Müziği Kursu’nun, Şubat veya Mart ayına kadar devam edeceği ve kurs sonunda da ilçede bir konser verileceği ifade edilirken; kurs eğitmeni Unat nezaretinde hazırlıklarını sürdüren kursiyerler, daha şimdiden Şubat veya Mart ayında verilecek konserin heyecanını yaşıyorlar.

Tirebolu Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nün açmış olduğu Musiki Kursu’na özellikle bayanların yoğun ilgi gösterdiğini bildiren yetkililer, çalışmalarını büyük bir titizlikle sürdüren Türk Sanat Müziği Korosu’ndan Şubat veya Mart ayında muhteşem bir konser beklediklerini ifade ettiler.

Haber ve Fotoğraflar: Şahin YİĞİTER


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir