Tirebolu’daki Off-Road Yarışları nefes kesti! - KÜLTÜR | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu’daki Off-Road Yarışları nefes kesti!


3. Uluslararası Çocuk Oyunları Olimpiyatları kapsamında ilçede ilk kez düzenlenen Off-Road Yarışlarında 4 ayrı kategoride büyük bir çekişme yaşandı…

Tirebolu’da bu yıl 3’ncüsü gerçekleşen Çocuk Oyunları Olimpiyatları kapsamında düzenlenen Off-Road Yarışları nefesleri keserken; çok heyecanlı ve çekişmeli geçen mücadelede 4 ayrı kategoride kıyasıya yarışlar yapıldı.

 

22 Temmuz Pazar günü ilçenin Körliman Mahallesinde hazırlanan parkurda gerçekleşen yarışmaya katılan arazi araçları, birbirlerinden ziyade parkurdaki suyla mücadele verdiler. Tirebolu’dan ve çevre ilçelerden gelen adrenalin tutkunu gençlerin katıldığı Off-Road Yarışları, büyük bir çekişmeye sahne olurken; 4 ayrı kategoride yapılan mücadelede kazanan sürücüler birincilik kupasını almaya hak kazandılar.

Tirebolu Belediyesi himayesinde ilçede ilk kez düzenlenen Off-Road Yarışlarına; Ak Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk ile Giresun Ak Parti İl Başkanı Aytekin Şenlikoğlu ve Görele Belediye Başkanı Tolga Erener’de katıldı. Yarışma sonunda tüm katılımcılara teşekkür eden Tirebolu Belediye Başkanı Abdullah Karabıçak, dereceye giren ekipleri kutlayarak, yarışmada kategorilerinde birinci olan Off-Roadcılara kupalarını verdi.

Öte yandan, Tirebolu’da bu yıl ilk kez düzenlenen ve bir hayli ilgi çeken Off-Road Yarışlarının, bundan sonraki yıllarda geleneksel hale getirileceğini söyleyen Belediye Başkanı Karabıçak, “Bu yıl ilk kez düzenlemiş olduğumuz Off-Road Yarışları, gerçekten çok güzel oldu ve katılan yarışçılarla birlikte bizler de büyük bir heyecan yaşadık. Söz konusu yarışma ile ilçemizde bir ilki gerçekleştirmekten çok mutlu olduk. Bundan sonraki dönemlerde bu yarışları daha kapsamlı hale getirmeyi düşünüyoruz. Tüm katılımcılara ve bu önemli etkinliğimizde bizleri onurlandıran sayın vekilimizle, Görele Belediye Başkanı mevkidaşım Erenere de sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

OFF-ROAD YARIŞMASI TEKNİK SONUÇLARI

S.1 Klasmanı:
1. Araç Caner Çifçi (2.02 Dk.)

S.2 Klasman:
1. Araç Osman Akkaya (1.56,58 sn.)
2. Araç Akın Aras (1.56,59 sn.)
3. Araç Murat İmancı ( 2.04 Dk.)

S3 Klasman:
1. Araç Mehmet Kirman (1.52 Dk.)
2. Araç İrfan Bodur (1.53 Dk.)
3. Araç Ünal Konal (1.59 Dk.)

* Genel klasman 1.si Mehmet Kirman
* Pick up sınıfı 1.si Akın Aras
* En uzak mesafeden gelme ödülü: Sivas Off-Road Klübünden Ertürk Çakmak.