Tirebolu’daki şelaleler, turizme kazandırılacak…

Giresun İl Genel Meclisi Kültür ve Turizm Komisyonu üyeleri, ilçenin Yalç ve Kovanpınar Köylerindeki şelalelerde incelemelerde bulundular…

Tirebolu’nun Yalç ve Kovanpınar Köylerindeki şelalelerin turizme kazandırılması için harekete geçildi. Söz konusu köylerdeki projelerle ilgili olarak, Giresun İl Genel Meclisi Kültür ve Turizm Komisyonu üyeleri, ilçeye gelerek incelemelerde bulundular.

İl Genel Meclisi Kültür ve Turizm Komisyonu üyeleri Halil Aydın, Kahir Talıç ve Cafer Mavi, geçtiğimiz günlerde Tirebolu’ya gelerek, Belediye Başkanı Abdullah Karabıçak’ın da katılımıyla önce ilçenin Yalç Köyü Gemikaldıran ve Süsyanı mevkiilerindeki şelalelerde inceleme yaptılar. Heyet daha sonra Kovanpınar Köyü Kısırlık Vadisindeki şelalede incelemede bulunarak, söz konusu şelalelerin turizme kazandırılmasıyla ilgili projeleri görüştü.

Tirebolu’daki şelalelerin yöre turizmine kazandırılması konusunda yapılacak çalışmalara belediye olarak gerekli desteğin verileceğini bildiren Başkan Karabıçak, İl Genel Meclisi Kültür ve Turizm Komisyonu’nun ilçede başlatmış olduğu projenin kısa sürede tamamlanarak, hayata geçirilmesini sağlayacaklarını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir