Son Dakika

Haziran 20 2024 | Perşembe
EĞİTİMKÜLTÜR

Tirebolu’daki sergiler göz kamaştırdı!

İlçe Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü’nce iki ayrı merkezde açılan Yıl Sonu Sergileri, vatandaşlardan yoğun ilgi görürken; dönem içinde yapılan birbirinden güzel çalışmalar görücüye çıkarıldı…

Tirebolu İlçe Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü’ne bağlı birimlerde 2023-2024 Eğitim-Öğretim dönemi içinde yapılan çalışmaların görücüye çıkarıldığı Yıl Sonu Sergileri, 3 Haziran Pazartesi günü Avcılı Köyü’nde ve 5 Haziran Çarşamba günü de ilçe merkezinde açıldı. Kurum bünyesinde çeşitli dallarda açılan kurslarda el emeği ve göz nuru dökerek hazırlanan çalışmaların sergilendiği her iki etkinlik de yoğun ilgi görürken, kursiyerlerin ortaya çıkardığı eserler adeta göz kamaştırdı.

İlçe Kaymakamı Dr. Muhammed Lütfi Kotan’ın da katıldığı Yıl Sonu Sergileri’nde kursiyerlerin el emeği-göz nuru ile hazırladıkları birbirinden güzel çalışmalar görücüye çıkarılırken; Avcılı Köyü’ndeki sergiden sonra ilçe merkezinde açılan sergi, vatandaşlardan da yoğun ilgi gördü. İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Yılmaz, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Veysel Gündağ ile Serkan Kütükçü ve Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Ahmet Karakoç’un da hazır bulunduğu sergide, kursiyerlerin bin bir emek ve zaman harcayarak ortaya çıkardıkları birbirinden güzel eserler herkesi hayran bıraktı.

Tirebolu Kaymakamı Dr. Muhammed Lütfi Kotan, İlçe kapalı Spor Salonunda düzenlenen Yıl Sonu Sergisinin açılışında, emeği geçenlere teşekkür ederek, Halk Eğitim Kurslarının; insanların belli bir alanda uzmanlaştığı, belli bir birikime sahip olduğu eğitim sistemi olduğunu söyledi. İlçede Hayat Boyu Öğrenme etkinlikleri kapsamında açılan Yıl Sonu Sergileri ile ilgili olarak görüşlerini açıklayan Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Karakoç, öğrenmenin yaşı olmadığını belirterek, düzenlenen kurslarda dönem boyunca yapılan çalışmaların, kursiyerlerin ev ekonomilerine de katkı sunduğunu kaydetti. Tirebolu ilçe merkezinde 5 Haziran Çarşamba günü açılan Yıl Sonu Sergisinin 3 gün boyunca açık tutulacağı kaydedildi.

Haber hakkında düşünceniz?

İlgili Haberler