Tirebolu’daki TOKİ olayı, Belediye Meclisinde yine görüşülemedi! | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu’daki TOKİ olayı, Belediye Meclisinde yine görüşülemedi!

Belediye Meclisi’nin Mayıs ayı toplantısında gündeme gelen, ancak görüşülemeyen TOKİ konusu, Haziran ayı toplantısında ele alındı, ancak görüşmeden olumlu sonuç çıkmadı!

Tirebolu kamuoyunda son dönemin en önemli gündem konularından birisi olan, bu arada bazı ulusal ve yerel basın organlarında çıkan haberler üzerine Belediye Meclisi’ne getirilen TOKİ olayı, meclisin Haziran ayı toplantısında da bir sonuca bağlanamadı.

TOKİ ile ilgili ilçede asılan pankartların belediye tarafından kaldırılması üzerine harekete geçen şirket yetkilileri, konut yapmak için Doğancı Köyünde tespit edilen yaklaşık 27 dönüm arazinin tapusunu alarak, belediye ile işbirliği içine girerlerken; kamuoyundan gelen şikayetler konunun Belediye Meclisine taşınmasına yolaçtı. Bunun üzerine ilçedeki TOKİ olayını gündemine alan Belediye Meclisi, Mayıs ayındaki ilk görüşmeye Belediye Başkanı ve aynı zamanda Meclis Başkanı Abdullah Karabıçak’ın gelmemesi nedeniyle konu bir ay sonraya ertelenmişti. Belediye Meclisi’nin, Haziran ayının ilk haftasında Perşembe günü Meclis Başkan Vekili Mazlum Tomak’ın başkanlığında görüştüğü TOKİ konusu, CHP’li ve MHP’li üyelerin red ve Ak Partili üyelerin de çekimser kalması yüzünden, bir sonuca bağlanamadı ve yine gündemde kaldı.

Tirebolu’da herkesin merakla beklediği ve bu arada belirlediği kontenjanın yüzde 75’ini doldurduğu bildirilen TOKİ konutlarıyla ilgili gelişmelerin seyri, her geçen gün farklı şekilde dillendirilirken; konu, Belediye Meclisi’nin Temmuz ayının ilk haftasında yapacağı toplantıda bir kez daha ele alınacak. Bu arada, Belediye Başkanı Karabıçak, TOKİ konusunun bir şekilde çözüme kavuşturulacağını ve inşaat için para yatıranların mağdur edilmeyeceğini bildirdi.        


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir