Tirebolu’daki TOKİ olayı çıkmaza girdi! - GÜNDEM | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu’daki TOKİ olayı çıkmaza girdi!


Belediye Meclisi’nin Temmuz ayı toplantısında gündem dışı olarak görüşmeye açılan TOKİ inşaatı için Meclis’ten olumsuz yönde karar çıkması, işi daha da yokuşa sürdü..!

Tirebolu’da son zamanların en önemli gündem konusu olan TOKİ olayı, Belediye Meclisi’nden çıkan kararla daha da çıkmaza girerken; taraflar olumsuzluğun ortadan kaldırılacağını iddia ediyorlar.

İlçede TOKİ adına inşa edilecek kontlar için başlatılan üye kayıt işlemlerinin yapılan şikayetler üzerine durdurulmasından sonra, konuyu meclis gündemine taşıyan üyeler, Belediye Meclisi’nin 6 Temmuz Cuma günü yaptığı toplantıda, TOKİ olayını gündem dışı olarak görüşmeye açtırdılar. Edinilen bilgiye göre, Belediye Başkanı Abdullah Karabıçak başkanlığında toplanan mecliste, 6 red oyuna karşılık 3 evet oyu çıktı. Bir Ak Partili ve bir de MHP’li üyenin katılmadığı son toplantıda, TOKİ için olumsuz yönde karar çıkması, işi daha da yokuşa sürerken; bu olumsuzluğun giderilmesi için konunun şu anda İstanbul Milletvekili olan eski bakan Nurettin Canikli’ye intikal ettirildiği kaydedildi.

Öte yandan, TOKİ için ilçenin Doğancı Köyünde alınan ve belediyeye devrinin yapıldığı bildirilen arsanın, ilgili kuruma verilmesi yönünde hükümet nezdinde yapılacak çalışmalarla değerlendirmeye alınacağı ve kurulan kooperatife para yatıranların mağduriyetinin önleneceği ifade ediliyor. Tirebolu’daki TOKİ çıkmazının ne şekilde sonuçlanacağı büyük bir merakla bekleniyor.