Tirebolu’daki Tünellerin İsmi Değişecek! - KÜLTÜR | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu’daki Tünellerin İsmi Değişecek!


Tirebolulu İl Genel Meclisi Üyesi Ömer Cebeci tarafından Meclis Başkanlığı’na verilen önergeyle, Tirebolu Varyant 1 ve Varyant 2 Tünellerinin adı, “Tirebolu Gönüllü 42. Alay Tünelleri 1 ve 2” olarak  değiştirilecek…

Tirebolu’da şehrin merkezinden geçen Varyant 1 ve Varyant 2 Tünellerinin adının değiştirilmesi yolunda İl Genel Meclisi Başkanlığı’na verilen önergenin, olumlu şekilde sonuçlanacağı bildirildi.

İl Genel Meclisi’nde Tirebolulu üye Ömer Cebeci tarafından Meclis Başkanlığı’na verilen önergeyle, ilçemiz merkezinden geçen ve uzunluğu toplam 3 kilometreyi bulan Varyant 1 ve Varyant 2 Tünellerinin adı, “Tirebolu Gönüllü 42. Alay Tünelleri 1 ve 2” olarak değiştirilecek. Meclisçe onaylanan ve Karayolları Genel Müdürlüğü’ne iletilen konuyla ilgili bir açıklamada bulunan İl Genel Meclisi İç İşleri Komisyonu Başkanı Mehmet Şener ve aynı komisyonun üyesi Ömer Cebeci, komisyon gündeminde Tirebolu’ya ilişkin konuları yakından takip ettiklerini belirterek, “Bizler her halükarda Tirebolu’muza ve tarihi değerlerimize sahip çıkıyoruz. Bu nedenle İl Genel Meclisi’ne verilen önerge, Meclis tarafından da kabul görerek ilgili birimlere iletilmiştir. Söz konusu önergeyle 42. Alaya ilişkin teklifimizin onaylanmasıyla, ilçemiz sınırları içinde bulunan Varyant 1 ve Varyant 2 Tünellerinin adı, –Tirebolu Gönüllü 42. Alay Tünelleri 1 ve 2- olarak değiştirilecektir” şeklinde ifadeler kullandılar.