Tirebolu’daki yangının yaraları sarılacak! - Genel | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu’daki yangının yaraları sarılacak!


Körliman’daki yangında evleri yanan ailelere geçmiş olsun ziyaretinde bulunan Belediye Başkanı Karabıçak, zarar gören vatandaşların mağduriyetinin giderileceğini söyledi…

Tirebolu’nun Körliman Mahallesinde 7 katlı bir apartmanın son katında çıkan yangında evleri zarar gören vatandaşların mağduriyetinin giderileceği ve yaraların sarılacağı bildirildi.

Tirebolu Belediye Başkanı Abdullah Karabıçak, yangında evleri tamamen yanan ve büyük çapta maddi hasar gören vatandaşlara geçmiş olsun ziyaretinde bulundu ve olayda meydana gelen maddi hasarın tespiti için çalışmalar başlattı. Başkan Karabıçak, yangında zarar gören vatandaşların mağduriyetinin giderileceğini ifade ederek, yangına müdahalede bulunan İtfaiye Ekiplerine teşekkür etti.

Tirebolu’da büyük korku yaratan yangının; ilk tespitlere göre çatı arasından geçen bacadan çıktığı belirlenirken; baca içinde yanan kurumların, çatı katındaki ahşap aksamın ve ısı yalıtım amacıyla kullanılan petrol türevi izolasyon malzemesine sirayet etmesiyle tüm çatı katını sardığı ve dışardan görülemediği için bir süre kendini sakladığı ve içten içe devam ettiği anlaşılmış olup; yanan 3 dairede bulunan 7 adet mutfak ve piknik tüpleri İtfaiye Ekipleri tarafından zamanında söndürülerek, olası bir facianın önüne geçildiği kaydedildi. Yangınla ilgili hasar tespit çalışmalarının devam ettiği ve çalışmaların tamamlanmasından sonra yangınzede vatandaşların mağduriyetinin giderileceği bildirildi.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir