Son Dakika

Mart 4 2024 | Pazartesi
GÜNDEM

Tirebolu’dan Afrin’e fındık ve çay…

İlçe Ziraat Odası Başkanlığı’nca organize edilen kampanyada, üreticilerden ve kurumlardan toplanan 5 bin paket fındık ve çay, Ziraat Odası Başkanı Erim Yaman tarafından Hatay’a götürüldü…

Tirebolu Ziraat Odası Başkanlığı tarafından ilçede organize edilen kampanyada, üreticilerden ve bazı işletmelerden toplanan toplam 5 bin paket fındık ve çay, Afrin’e gönderilmek üzere yola çıkarıldı.

Afrin’deki Zeytin Dalı Harekatı’nda görev yapan Mehmetçiklere destek olmak amacıyla, Tirebolu Ziraat Odası Başkanlığı’nca gerçekleştirilen kampanyada, kısa süre içinde üreticilerden ve işletmelerden toplanan yaklaşık 5 bin paket fındık ve çay, bizzat Ziraat Odası Başkanı Erim Yaman tarafından özel bir araçla Hatay’daki sınır kapısına götürülmek üzere ilçeden yola çıktı.

Afrin’deki askerlerimize lojistik destek sağlamak amacıyla ilçede düzenledikleri yardım kampanyasında kısa zamanda önemli miktarda fındık ve çay topladıklarını bildiren Ziraat Odası Başkanı Yaman, “Afrin’de vatanımız için karşı güçlerle çarpışan Mehmetçiklerimize, yurdumuzun en kaliteli fındık ve çayını yetiştiren ilçemizin bu ürünlerinden tattırmak ve daha bir güçle mücadelelerine devam etmelerini sağlamak için gerçekleştirdiğimiz kampanyada bize destek molan firmalara ve üreticilerimize sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. İlçemizde topladığımız bu ürünleri bizzat ben kendi elimle sınır kapısındaki Türk yetkililere teslim edeceğim. Allah, Mehmetçiklerimizin yar ve yardımcısı olsun” dedi.

Haber hakkında düşünceniz?

İlgili Haberler